Πέμπτη
28
Μάρτιος

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΙΑΛΥΣΟΣ 2-0. «Θύελλα» και στην Παραλία, 2-0 τον Ιάλυσο και μόνη πρώτη στην κορυφή

Με ένα φοβερό δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα νίκησε 2-0 τον Ιάλυσο και έκανε το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα της Football League.

Η Μαύρη Θύελλα εκτός από το απόλυτο βρίσκεται και μόνη πρώτη στην βαθμολογία μετά την χθεσινή ισοπαλία της Καβάλας και την ήττα σήμερα της Νίκης Βόλου.

Η ομάδα του Βασίλη Βούζα ήταν εξαιρετική στην επανάληψη και έσβησε την μέτρια εμφάνιση τουπ πρώτου μέρους.

Πήραμε μια δίκαιη νίκη και έδειξε ότι το ταξίδι ξεκίνησε….

Στο 11′ σουτ του Φράγκου για τον Ιάλυσο, η μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 17′ σουτ του Φράγκου, η μπάλα στο δοκάρι του Πάντου.

Στο 23′ σουτ του Ζαχαρόπουλου, εύκολη υπόθεση για τον Ανδρούτσο.

Στο 25′ λάθος του Μάκου, μόνος ο Φράγκος, πρόλαβε και έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Ιντζίδης.

Στο 28′ κοντινό σουτ του Αλεξόπουλου, μπλόκαρε ο Ανδρούτσος.

Στο 30′ ο Μαρτσάκης από κοντά σούταρε άουτ.

Στο 35′ νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Κεφαλιά του Αυγενικού, άουτ η μπάλα.

Στο 46′ Κόρνερ του Στεργίδη, ο Μάκος με πλάσε έγραψε το 1-0, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Στο 49′ ο Μπάμπης έκανε το πλάσε μέσα απο την περιοχή, η μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια μπλόκαρε ο Ανδρούτσος.

Στο 73′ ο Οσμάναγκιτς έκανε την σέντρα, γύρισμα του Στεργιδη και ο Κουϊρυοκίδης απο κοντά θα σημειώσει το 2-0.

Στο 81’ο Στεργίδης έβγαλε για τον Οσμάναγκιτς, έκανε το σουτ η μπάλα άουτ.

Στο 91′ ο Χατζηδήμπας έκανε το σουτ για να μπλοκάρει ο Πάντος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Β. Βούζας): Πάντος, Τσουβαλτζίδης, Γαλούπης, Ιντζίδης, Μάκος, Ζαχαρόπουλος, Μπάμπης, Στεργίδης, Κουιρουκίδης (74′ Ράκιτς), Vukmirovic (80′ Καζβιρόπουλος), Αλεξόπουλος (56′ Οσμάνατζιτς).

ΙΑΛΥΣΟΣ (Ν. Καραμπετάκης): Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τριποτσέρης, Πατινιώτης, Ρεκλειτης (82′ Παπαδόπουλος), Χατζηδίμπας, Αυγενικου, Νατσιόπουλος (63′ Κούγιος), Μαρτσάκης, Χειμωνέτος, Φράγκος (56′ Μπαρέττας).