Τετάρτη
24

Νέα ήττα για την Καλαμάτα – Προηγήθηκε αλλά τελικά έχασε από την Καβάλα

Νέα ήττα γνώρισε η ομάδα της Καλαμάτας στην Καβαλά από την τοπική ομάδα. Η ομάδα του Βασίλη Βούζα προηγήθηκε στο σκορ με 1-0, ενώ από το πρώτο ημίχρονο έπαιζε με παίκτη περισσότερο λόγω αποβολής της ΑΟΚ. Ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα η Καβάλα έκανε την ανατροπή και τελικά πήρε το τρίποντο.

Σημειώνεται ότι η Καλαμάτα γνώρισε την 4η συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 5′ σουτ του Καζβιρόπουλου η μπάλα στο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

Στο 6′ ο Ορφανίδης, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το λάθος στην άμυνα της Καλαμάτας.

Στο 23′ φοβερή επιθετική προσπάθεια για την Καλαμάτα, ο Βαγγέλης Αλεξόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Στο 33′ τριπλή ευκαιρία για την Μαύρη Θύελλα να κάνει το 0-2. Φάουλ του Κωνσταντινόπουλου, έδιωξε ο Παπαδόπουλος, ισάριθμα σουτ των Αλεξόπουλου και Κουιρουκίδη πάλι ο Παπαδόπουλος.

Στο 40′ δεύτρη κίτρινη στον Παπαστεριανό της Καβάλας για θέατρο. Με 10 παίκτες συνεχίζουν οι γηπεδούχοι.

Στο 75′ τραυματίστηκε ο Κουιρουκίδης που μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Καβάλας.

Στο 80′ σουτ του Παπαδόπουλου μέσα από την περιοχή και 1-1.

Στο 88′ φοβερό γκολ από τον Μαρκόπουλο και 2-1 για την Καβάλα.

ΚΑΒΑΛΑ: Παπαδόπουλος, Καζαντζίδης, Αρναούτογλου, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ (65′ Μαρκόπουλος), Ορφανίδης (46′ Στίγκας), Κουτσούμπας, Παπαδόπουλος, Χαντί.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Στεφανάκος, Τσουβαλτζίδης (68′ Γκελκέρια), Κωνσταντινόπουλος, Μάκος, Ιντζίδης, Μπάμπης, Ζαχαρόπουλος, Καζβιρόπουλος, Βουκμίροβιτς. Κουϊρουκίδης (72′ λ.τρ. Οσμανάγκιτς), Αλεξόπουλος (84′ Τζόκιτς),