Σάββατο
20

Πικρή ήττα για την Καλαμάτα από τα Τρίκαλα στο τελευταίο δευτερόλεπτο – Πολλά τα παράπονα από τη διαιτησία!

Πολύ κακό παιχνίδι διεξήχθη σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας όπου τα Τρίκαλα κατάφεραν να αποδράσουν με 1-0.

Η Καλαμάτα που φάνηκε κουρασμένη από τα συνεχόμενα παιχνίδια ήτνα πολύ κοντά στον βαθμό της ισοπαλίας αλλά ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στο 94′ υπέρ των φιλοξενούμενων.

Σίγουρα, αυτή η ήττα βάζει σε περιπέτειες την τοπική μας ομάδα που παραμένει στους 11 βαθμούς και στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Το φιλμ του αγώνα

1′ Ψαλιδάκι για τα Τρίκαλα, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Πάντου

5′ Ο Βουκμίροβιτς εκτελεί το φάουλ, η μπάλα πάνω στο τοίχος, νέο γέμισμα από τον ίδιο παίκτη, ο Γιακουμής μπλοκάρει τη μπάλα

31′ Ωραία ενέργεια του Βουκμίροβιτς, αδύναμο όμως το σουτ του. Μπλοκάρει εύκολα ο Γιακουμής.

38′ Ωραία πάσα από τον Πελάεθ στον Σταματή που απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο αλλά σούταρε άουτ

40′ Ο Πάντος κάνει ένα φοβερό λάθος, δίνει την μπάλα στον Σταματή σε… κενή εστία, θα πέσει στα πόδια του και θα προλάβει το πλασέ του! Απίστευτη φάση για τα Τρίκαλα

47′ Αδύναμο σουτ του Ζαχαρόπουλου, λίγο έξω

55′ Καλή επιθετική προσπάθεια της Καλαμάτας θα ολοκληρωθεί με σου του Βουκμίροβιτς. Θα μπλοκάρει εύκολα ο Γιακουμής

61′ Ο Λώττας εκτελεί κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Σταματή αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη

73′ Κόντρα επίθεση για τα Τρίκαλα, σουτ του Τεγούση, άουτ

90′ Σέντρα σου του Σταματή, δίπλα από το “Γ” της εστίας του Πάντου

92′ Σέντρα από δεξιά για την Καλαμάτα, ωραία κεφαλιά του Ράκιτς, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

94′ Πέναλτι για τα Τρίκαλα σε τράβηγμα του Καντούτση στον Σταματή

94′ ΓΚΟΛ Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Ριζογιάννης. Ευστοχεί και κάνει το 0-1 για τα Τρίκαλα

Κίτρινες: Μπάμπης (25′), Τσιβελεκίδης (68΄), Κωνσταντινόπουλος (82′) για την Καλαμάτα, Γιαννίτσης (4′), Τεγούσης (71′) για τα Τρίκαλα.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ντάουλας (Δυτικής Αττικής) με βοηθούς τους κ.κ. Γεωργακόπουλο (Πειραιά), Πλακά (Δυτικής Αττικής), ενώ 4ος ήταν ο κ. Κακριδής (Κορινθίας)

Καλαμάτα (Σ. Θεοδοσιάδης): Πάντος, Γκελγκέρια, Κωνσταντινόπουλος, Τσιβελεκίδης, Καντούτσης, Τζόκιτς (56′ Καζβιρόπουλος), Ζαχαρόπουλος, Στεργίδης, Αλεξόπουλος (66′ Ράκιτς), Μπάμπης, Βουκμίροβιτς (72΄ Δήμος).

Τρίκαλα (Π. Αμανατίδης): Γιακουμής, Γιαννίτσης, Βέρτζος, Νιάρος, Σανδραβέλης, Τεγούσης, Ριζογιάννης, Γρηγορόπουλος (60′ Παπαγεωργίου), Λώττας (64′ λ.τρ. Τσίπρας), Πελάεθ (80′ Άλεξιτς), Σταματής.