Σάββατο
20

Κύπελλο Μεσσηνίας: Προβάδισμα πρόκρισης για Πανθουριακό – Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Πάμισος και Μάνη (1-1)

Μάχη για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Μεσσηνίας δίνουν σήμερα στη Μεσσήνη Πάμισος και Μάνη και στο γήπεδο Ασπροχώματος Πανθουριακός και Ολυμπιακός Ανάληψης.

Προβάδισμα πρόκρισης στο Κύπελλο για τον Πανθουριακό. Έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού από την αρχή του 90λεπτου και τις ευκαιρίες η ομάδα της Θουρίας πήρε τη νίκη πρόκριση από τον Ολυμπιακό Ανάληψης με σκορ 1-0.

Η ομάδα του κου Σακελλαρόπουλου πήρε προβάδισμα πρόκρισης χάρη στο γκολ του Ζαραφέτα στο 53΄ λεπτό μετά από σέντρα Σαραντόπουλου, σκορ που κατάφερε να διατηρήσει μέχρι το τέλος του αγώνα

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Πάμισος και Μάνη (1-1)

Φάσεις γκολ
Ευκαιρια του Μπερμπερη με κεφαλια υστερα απο κορμερ
Στο 22΄ κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ
Διακοπή στο παιχνιδι λόγω τραυματισμού, στον ώμο, του Μπέρμπερη
Στο 25΄ αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕ Μάνης, αποχωρεί ο Μπέρμπερη και τη θέση του παίρνει ο Κουντάνης κάνοντας το ντεμπούτο του
Στο 31΄ φοβερό γκολ του Αλεξανδρόπουλου, με σούτ από τα 20 μέτρα άνοιξε το σκορ σε 1-0