![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2021/03/treno-1024x768-1-800x533.jpg)
Την Τρίπολη θα επισκεφθεί το επόμενο χρονικό διάστημα ο αναπληρωτής διευθύνων σύμβουλος του ΟΣΕ Θανάσης Κοτταράς. Σκοπός της επίσκεψής του είναι να έχει συνάντηση συνάντηση με τον περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα.
Στη συνάντηση αυτή, όπως γνωστοποίησε ο περιφερειάρχης, θα συζητηθεί η δυνατότητα υπογραφής προγραμματικής σύμβασης μεταξύ της Περιφέρειας και του ΟΣΕ με αντικείμενο την συντήρηση της μετρικής γραμμής στο σύνολό της, στην προοπτική επαναλειτουργίας του σιδηροδρόμου μέχρι και την Καλαμάτα.