Τρίτη
7
Δεκέμβριος
TOP

Τα αποτελέσματα των σημερινών αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής της Super League II

Τρία ματς διεξήχθησαν σήμερα Σάββατο, 27 Φεβρουαρίου, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League II. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Διαγόρας – ΑΕ Καραϊσκάκης 1-0 (19′ Κονέ κεφαλιά)

Διαγόρας (Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Ρουγκάλας, Κωστούλας, Ντοριβάλ, Μασούρας, Γεωργίου, Αλάεθ, Λινάρδος, Κονέ.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Μάγγος): Μπουργάνης, Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Γιαννιώτης, Νταλακούρας, Δούμτσιος, Γυφτοκώστας, Τάμπας, Παπανίκου, Λόβριτς, Ρούνεϊ.

Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Βοηθοί: Δελής (Βοιωτίας), Κωνστάντιος (Εύβοιας)
Κίτρινες: Γιαννιώτης

  • ΠΑΕ Χανιά – Ιωνικός 0-0

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Ουνγιαλίδης, Γκίνο, Μπραμπίγια, Κάρλος, Βασιλόγιαννης, Μασένα, Διαμαντόπουλος (26′ Πλέγας).

Ιωνικός (Σπανός): Γκίνης, Αμπούντ-Ομάρ, Παπαγεωργίου, Κύργιας, Φαζός, Τιεντσέ, Γκοτσούλιας, Ματσούκας, Ρόλε, Πλατέλλας, Κάστρο.

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Μάνος (Λάρισας)
Κίτρινες: Φαζός, Τιεντσέ
Κόκκινες: 21′ Κάρλος

  • ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟ Τρίκαλα 1-1 (4′ Γκίνη κεφαλιά – 26′ Ριζογιάννης σουτ)

Στο 26′ ο Ριζογιάννης εκτέλεσε πέναλτι, ο Αθανασόπουλος απέκρουσε και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

ΟΦ Ιεράπετρας (Καβακάς): Αθανασόπουλος, Πριόνας, Χιντζίδης, Χατζητερζόγλου, Μασουέρο, Τεγούσης, Βογιατζής, Γκίνη, Κούστα, Μπαράτα, Αποστολίδης.

Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Πιαστόπουλος, Σταματής, Νιάρος, Παπαγεωργίου, Κεχαγιάς, Σκόνδρας, Ελευθεριάδης, Ντιαλόσι, Ευθυμίου.

Διαιτητής: Στάμος (Αθηνών)
Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Τσολακίδης (Αθηνών)
Κίτρινες: Κούστα

Το αγωνιστικό πρόγραμμα συνεχίζεται αύριο, Κυριακή 28 Φεβρουαρίου, με τρεις ακόμα αγώνες που έχουν ώρα έναρξης στις 13:45 και 14:45 και έχουν οριστεί να τους “σφυρίξουν” οι εξής διαιτητές:

  • Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας (13:45)

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών), Πλακάς (Δυτ. Αττικής

  • Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας (14:45)

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)
Βοηθοί: Γουρνιάς (Ανατ. Αττικής), Κόττορος (Δωδ/νήσου)

  • Παναχαϊκή – Ξάνθη (14:45)

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Χριστοδούλου (Ημαθίας)