25
Απρίλιος
TOP

Τελικό 2-0 με την υπογραφή Μαρκοφσκι κέρδισε η Καλαμάτα τον Ασπροπυργο (video)

Στο δημοτικό στάδιο της παραλίας η Καλαμάτα ύστερα από ένα χλιαρό πρώτο  ημίχρονο με μια καλύτερη επανάληψη   ο Μαρκοφσκι επικράτησε με 2-0 επί  του Ασπρόπυργου για την 10η αγωνιστική της football league.

Η εξέλιξη του αγώνα

Πρώτη φάση στο δεύτερο λεπτό με τον Ηλιόπουλο μια κεφαλιά που δεν βρήκε δίχτυα

17′ κίτρινη κάρτα στον Τζανουλινο για φάουλ σε Σουμπινιο

19′ λίγο πάνω απ την εστία του Ντιμιτροβιτς η κεφαλιά του Παπατολιου

22′ Διάλειμμα για νερό

Παραμένει το μηδέν στο ματς

28′ Ηλιόπουλος σε Μαρκοφσκι, ο τελευταίος γύρισε στον Παπατόλιο που έστειλε τη μπάλα άουτ

1-2 με ανατροπή η Ροδος κέρδισε τη Νίκη Βόλου, Ιάλυσος – Αιγάλεω 1-0

35′ το σουτ του Μαρκοφσκι από το ύψος του πέναλτι πέτυχε το 1-0 και προηγειται.

41′ σκληρό μαρκάρισμα του Αργυρόπουλου στον Μαβινγκα. Ο παίκτης του Ασπροπύργου αντίκρισε την κίτρινη κάρτα

43′ καλό το σουτ του Φελίπε, αλλά πέρασε λίγο αουτ

Ημίχρονο 1-0 μπροστά στο σκορ η Καλαμάτα

Έναρξη Β ημιχρόνου

52′ στο έδαφος Ηλιόπουλος και Αργυρόπουλος, μικρή διακοπή. Κίτρινη κάρτα στον Ηλιόπουλο.

Χλιαρό ρυθμό στο ματς

57′ αλλαγή για τον Ασπρόπυργο βγήκε ο Μαρουδας και μπήκε ο Βασιλείου

60′ κίτρινη κάρταστον Νατσιοπουλο για φάουλ πάνω στον Ζαχαρακη

6′ σουτ του Φελίπε πάνω από το ορίζοντιο δοκαρι

62′ δεύτερο γκολ στο ματς, τρίτο για τον Σέρβο επιθετικό Μαρκοφσκι, φέρνει την Καλαμάτα μπροστά στο σκορ με 2-0

68′ διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα βγήκαν Σούμπινιο και Φελίπε και μπήκαν Παυλίδης και Μπουσμπιμπα.

70′ διπλή αλλαγή για τον Ασπρόπυργο εκτός αγωνιστικού χώρου οι Τζανουλινος και Θεοδώρου στη θέση τους πέρασαν οι Κατιδης και Πατσατζογλου

78′ σουτ Ζαχαρακη ψηλά άουτ

Σέντρα Μπουσμπιμπα δεν βρήκε τη μπάλα ο Μαρκοφσκι στο 80′

81′ άστοχος ο Παυλίδης, σουτ άουτ

86′ τριπλή αλλαγή για Καλαμάτα βγήκαν Ηλιοπουλος, Κωνσταντινοπουλος και Νατσιοπουλος και πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο οι Αλεξόπουλος, Σάλιο και Τριανταφυλλακης

Στο ίδιο λεπτό μια αλλαγή για τον Ασπρόπυργο εκτός ο Κυριαζής εντός ο Γεωργακοπουλος

93′ ευκαιρία, ίσως η μοναδική ουσιαστική για τους φιλοξενούμενους μετά από φάουλ του Ζαχαρό με τον Πατσατζογλου να κάνει το σουτ από κοντά  και ο  Ταΐρης έδιωξε εντυπωσιακά με το ποδι

συνθέσεις

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Tαίρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Νατσιοπουλος, Ηλιόπουλος, Σουμπίνιο, Φελίπε, Παπατολιος, Μαρκοφσκι.

Ασπρόπυργος: Ντιμιτροβιτς, Αργυρόπουλος, Τριποτσερης, Θεοδώρου, Να,  Ζαχαρακης,  Ζάχαρος, Κυριαζής,  Τζανουλινος,  Αμπεσολο,  Μαρουδας