23
Απρίλιος
TOP

Τελικό 0-0…. Ισόπαλοι Πάμισος – Παλληξουριακός στον Μελιγαλά

Δίχως τη μεγάλη ευκαιρία Πάμισος και Παλληξουριακός κατάφεραν να εξουδετερωθούν στο γήπεδο Μελιγαλά για την 7η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής! Το ματς έληξε στο μηδέν και οι δυο ομάδες έλαβαν από έναν βαθμό.

Φάσεις

18΄ ο Παπαδόπουλος έχασε την ευκαιρία για γκολ, κόπηκε από τον Αρτούρ

Παραμένει το 0-0 στο 30ο λεπτό του αγώνα. Αρκετές οι προσπάθειες από τον Πάμισο.

Ισορροπημένο το ματς ανάμεσα στις δυο ομάδες. Ευκαιρίες εκατέρωθεν αν και το παιχνίδι του Πάμσου είναι περισσότερο “σφιγμένο”.

41΄ Αδύναμη κεφαλιά από τον Μωράκη πέρασε άουτ

Στην εκπνοή των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, χαμένη ευκαιρία για τον Παλληξουριακό με πρωταγωνιστή τον Πολυδωράτο ποιυ δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο για τα δίχτυα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0  Πάμισος – Παλληξουριακός

Φωτό: Μιχάλης Κρατημένος

Έναρξη 2ου ημιχρόνου

46΄ ο Κάνιστρας στη θέση του Χαραλαμπόπουλου

Σκληρό μαρκάρισμα Δαλκαφούκη  στον Παπαδόπουλο,

Παραμένει το 0-0 στο γήπεδο του Μελιγαλά όπου έχουν συμπληρωθεί 70 λεπτά αγώνα

Διπλή αλλαγή για τον Πάμισο. Στον αγωνιστικό χώρο ο Φιλόπουλος στη θέση του Μωράκη και στη θέση του Θώδη ο Παν. Ρουμελιώτης

85΄ επίθεση με τον Ευστρατιάδη, κόπηκε από τον Ακριστινέι

Σαραντόπουλος και Ακριστινέα παραχώρησαν τη θέση τους σε Μποχράν και

Διαιτητές: Βαρτσάκης, Ισακοβίδης, Αντωνόπουλος (Λακωνίας), 4ος : Νίκας (Μεσσηνίας)

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Κόκκαλης, Αριστομενόπουλος, Βελλής, Κατσιβαρδέας, Μπούνας, Ακριστινέι, Θώρης, Μωράκης, Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Μποχράν, Κάνιστρας, Τσούκλερης, Αντωνόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Κανανάι, Δαυρός, Ρουμελιώτης, Φιλόπουλος.

ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ ΑΟ: Artour Caushi, Πολυδωράκος, Νεστερένκο, Λουλουδάς, Λυκούδης, Κουκοβίκος, Ηλ. Αντωνάτος, Δαλκαφούκης, Καράι, Ignat, Haxhias, Βαλεντής, Πολλάκης, Ευστρατιάδης, Τζωρτζάτος, Πασπαρής, Μωραϊτης, Βιτωράτος, Κων. Αντωνάτος, Μουρελάτος.