Πέμπτη
18
Απρίλιος
TOP

5 χρυσά, 4 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια για τα δελφίνια του Ν.Ο. Καλαμάτας στην διασυλλογική ημερίδα κολύμβησης του Ωκεανού

Με την συμμετοχή του κολυμβητικού τμήματος σε δύο κολυμβητικές συναντήσεις, μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων, ξεκίνησε η αγωνιστική δραστηριότητα του κολυμβητικού τμήματος για την καινούργια χρονιά. Πρόκειται για την διασυλλογική ημερίδα κολύμβησης αγωνιστικών και προαγωνιστικών κατηγοριών που διοργάνωσε ο ΑΟ Ωκεανός στο ΟΑΚΑ στις 14-16/1 και την Χειμερινή Ημερίδα αγωνιστικών και προαγωνιστικών κατηγοριών στις 20/1 που διοργάνωσε η ΚΟΕ για τα σωματεία της Περιφέρειας Πελοποννήσου & Νοτίων Ιονίων Νήσων. Και οι δυο αγώνες εντάσσονται στα πλαίσια της προετοιμασίας των παιδιών της αγωνιστικής ομάδας για τα Χειμερινά Πρωταθλήματα Κατηγοριών που θα διεξαχθούν στις 9-11/2 & 16-18/2 καθώς και για τους Εαρινούς Αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών στις 9/3.

Στην διασυλλογική ημερίδα του Ωκεανού οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας κατέκτησαν 12 μετάλλια (5 χρυσά – 4 αργυρά – 3 χάλκινα). Την ομάδα συνόδευσαν οι προπονητές Μπακολιάς Στάθης, Λαγοπάτης Τάκης και οι έφοροι Λαγούδης Νίκος και Τσάκωνα Βάσω. Τα αποτελέσματα των παιδιών έχουν ως εξής:

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΩΚΕΑΝΟΥ – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Κατηγορία Παίδων/Κορασίδων (γεν. 2008-2009)

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος                  50ΕΛ                     27’’65              30ος

50ΠΡ                     35’’17               17ος

100ΠΡ                 1’19’’27               17ος

Τζοβάρας Νικόλαος                          50ΕΛ                     26’’55                11ος

200ΕΛ                 2’10’’16              25ος

50ΠΕΤ                  28’’77               10ος

Κουλοπούλου Χριστίνα                      100ΥΠ                 1’14’’85                13η

200ΥΠ               2’46’’99                15η

50ΕΛ                     30’’45                26η

Κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α (γεν. 2010)

Δημητρακόπουλος Γεώργιος              50ΠΡ                    34’’65                 1ος

100ΠΡ                  1’21’’61                11ος

50ΠΕΤ                  32’’15               10ος

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσονας              50ΠΡ                    35’’63              40ος

100ΠΡ                 1’20’’01                7ος

50ΠΕΤ                  32’’79               13ος

Λαγωνικάκος Παναγιώτης                 50ΕΛ                     31’’39              22ος

200ΕΛ                 2’14’’46                6ος

50ΠΡ                    37’’20               10ος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης          50ΕΛ                     26’’53                 1ος

200ΕΛ                2’08’’35                2ος

50ΠΕΤ                  30’’02                2ος

Πατικόπουλος Ορέστης                     50ΕΛ                     32’’09              27ος

200ΕΛ                2’24’’82               17ος

400ΕΛ                 5’12’’40              20ος

Σταθάκος Αλέξανδρος                       50ΕΛ                     31’’39              22ος

50ΠΡ                    36’’74                9ος

100ΠΡ                 1’20’’48                8ος

Βασιλάκη Αντωνία                            50ΕΛ                     33’’38                34η

50ΠΡ                    44’’68                10η

100ΠΡ                 1’37’’59                12η

Γεωργίου Σταυρούλα                         50ΕΛ                     35’’53                39η

50ΠΡ                     45’’15                12η

100ΠΡ                 1’38’’21                13η

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη                  50ΕΛ                     35’’83                41η

100ΥΠ                 1’34’’10                20η

50ΠΡ                     53’’17                16η

Φραγκούλη Αργυρώ                           50ΕΛ                     35’’67                40η

200ΕΛ                 2’51’’40                39η

100ΥΠ                1’27’’08                19η

Κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β (γεν. 2011)

Μανιάτη Ευαγγελία-Δέσποινα            50ΠΕΤ                  39’’69                19η

50ΠΡ                    45’’47                 11η

100ΠΡ                 1’43’’03                18η

Μεϊμετέα Σταυρούλα                         50ΕΛ                     41’’56                48η

50ΠΡ                    49’’39                20η

Τζώρτζη Κων/να                              50ΕΛ                     34’’14                30η

50ΠΕΤ                  40’’79                21η

100ΠΡ                 1’38’’59                13η

Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία     50ΕΛ                     30’’64                  2η

100ΥΠ                1’20’’25                  8η

200ΥΠ               2’58’’22                  9η

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΩΚΕΑΝΟΥ – ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Κατηγορία 12 ετών (γεν. 2012)

Γκότσης Αθανάσιος                           50ΕΛ                     35’’77              24ος

100ΕΛ                  1’21’’62              33ος

100ΥΠ                1’38’’73               18ος

Μπόμπολης Δημήτριος                      50ΕΛ                     37’’31              35ος

100ΕΛ                 1’24’’09               41ος

100ΥΠ                1’45’’46              23ος

Σεκλός Ιάσονας                               50ΕΛ                     35’’68              23ος

100ΕΛ                 1’25’’20              43ος

100ΠΡ                2’07’’66              23ος

Σκοπέτος Κων/νος                           50ΠΕΤ                  37’’84                9ος

100ΠΕΤ              1’28’’20                9ος

100ΕΛ                  1’11’’58                8ος

Βαγενά Μάρθα                                  100ΕΛ                 1’06’’58                10η

50ΠΕΤ                  33’’87                  1η

100ΠΕΤ               1’15’’91                  1η

Βασιλάκη Ήλια                                 50ΕΛ                      31’’81                  3η

100ΕΛ                  1’13’’10                12η

100ΥΠ                1’24’’08                  5η

Μπούρα Σοφία                                 100ΕΛ                 1’22’’29                34η

50ΠΡ                    45’’22                  7η

100ΠΡ                  1’41’’12                10η

Σεκλού Ήλιδα                                  100ΕΛ                  1’13’’32                13η

200ΕΛ                2’47’’46                 11η

50ΥΠ                    38’’64                  2η

Σύριου Μαρία-Χρυσούλα                    50ΕΛ                     43’’67                36η

100ΕΛ                  1’46’’31                64η

100ΠΡ                 2’19’’85                29η

Κατηγορία 10 ετών (γεν. 2014)

Κασιδάκη Περσεφόνη-Αφροδίτη          100ΕΛ                 1’25’’56                  9η

50ΠΡ                    49’’84                  3η

100ΠΡ                 1’45’’68                  3η

Παπαγιαννέα Μαρία-Φιλάνθη             50ΕΛ                     38’’96                10η

100ΕΛ                 1’32’’96                25η

50ΥΠ                     45’’81                  6η

ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Κούμανης Βασίλειος (2008)               50ΕΛ                     35’’05              37ος

200ΕΛ                2’43’’33               14ος

50ΠΡ                     41’’44               16ος

100ΠΡ                 1’33’’93                11ος

200ΠΡ                3’27’’36                7ος

Κουρέας Βασίλειος (2009)                 50ΕΛ                     29’’34               19ος

100ΕΛ                 1’02’’24               13ος

200ΕΛ                 2’19’’52                7ος

50ΥΠ                     34’’51               10ος

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσονας (2010)   50ΠΡ                    35’’52                9ος

100ΠΡ                 1’18’’02                4ος

100ΕΛ                 1’02’’79               16ος

200ΠΡ                2’51’’04                2ος

Τσετσέκος Γεώργιος (2009)              50ΕΛ                     31’’49              27ος

100ΕΛ                 1’09’’99              29ος

50ΠΕΤ                  34’’20               18ος

50ΠΡ                    37’’35               12ος

100ΠΡ                  1’25’’11                8ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος (2010)    50ΠΡ                    35’’34                8ος

100ΠΡ                 1’21’’04                6ος

200ΠΡ                3’00’’09                4ος

100ΕΛ                 1’06’’49               19ος

Λαγωνικάκος Παναγιώτης (2010)       50ΕΛ                     28’’57               17ος

100ΕΛ                 1’02’’75               15ος

200ΕΛ                 2’21’’15                9ος

400ΕΛ                5’07’’72                6ος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης (2010)   50ΕΛ                 26’’75                7ος

100ΕΛ               58’’82                6ος

200ΕΛ            2’08’’92                3ος

400ΕΛ             4’31’’63                 1ος

50ΥΠ                32’’84                7ος

Πατικόπουλος Ορέστης                     100ΕΛ                 1’07’’80              22ος

200ΕΛ                2’24’’09               10ος

800ΕΛ               10’31’’37                4ος

Σταθάκος Αλέξανδρος                       100ΕΛ                  1’09’’14              27ος

50ΠΡ                    37’’57               14ος

100ΠΡ                 1’20’’89                5ος

200ΠΡ                2’54’’89                3ος

Σκουράκη Κων/να (2008)                 50ΕΛ                      29’’11                  5η

100ΕΛ                 1’04’’25                  5η

200ΕΛ                2’22’’62                  6η

400ΕΛ                5’03’’78                  4η

Βασιλάκη Αντωνία (2010)                  50ΕΛ                     33’’17                17η

100ΕΛ                  1’17’’38                25η

50ΠΡ                    42’’95                10η

100ΠΡ                 1’36’’60                  9η

Γεωργίου Σταυρούλα (2010)              50ΕΛ                     33’’70                22η

100ΕΛ                  1’17’’79                26η

50ΠΡ                    46’’03                17η

100ΠΡ                 1’39’’56                12η

Πολυχρονοπούλου Άρτεμις (2008)     50ΕΛ                     29’’22                  6η

100ΕΛ                 1’07’’25                10η

200ΕΛ                2’32’’68                16η

50ΠΡ                    42’’40                  9η

100ΠΡ                 1’32’’10                  7η

Πολυχρονοπούλου Αριάδνη (2010)     50ΕΛ                     30’’23                  8η

100ΕΛ                 1’05’’56                  8η

200ΕΛ                 2’27’’91                 11η

50ΥΠ                    38’’45                13η

100ΥΠ                1’22’’54                  7η

Σκούντζου Σπυριδούλα (2010)           100ΕΛ                  1’09’’51                13η

200ΕΛ                2’23’’76                  9η

400ΕΛ                 5’06’’41                  5η

800Λ                 10’33’’73                  3η

Μανιάτη Ευαγγελία-Δέσποινα (2011)  50ΕΛ                     33’’19                18η

100ΕΛ                  1’15’’94                23η

50ΠΕΤ                  39’’20                18η

50ΠΡ                    45’’09                16η

100ΠΡ                 1’40’’02                13η

Στεφανάκου Μαρία-Λυδία (2011)        100ΕΛ                  1’19’’25                29η

50ΠΡ                    48’’88                21η

100ΠΡ                 1’42’’14                14η

Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία (2011)   50ΕΛ             30’’67                10η

100ΕΛ          1’09’’55                14η

200ΕΛ         2’36’’54                17η

50ΥΠ            35’’38                  6η

100ΥΠ         1’22’’55                  8η

Τα αποτελέσματα στην ημερίδα της περιφέρειας είναι σε μορφή open και όχι ανά κατηγορία.

ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ – ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Κατηγορία 12 ετών (γεν. 2012)

Μπόμπολης Δημήτριος                      50ΕΛ                     38’’17                7ος

100ΕΛ                 1’27’’55               10ος

200ΕΛ                3’03’’59                5ος

Σκοπέτος Κων/νος                           50ΕΛ                     32’’69                2ος

200ΕΛ                2’47’’69                3ος

200ΜΑ                3’11’’68                4ος

Πολυχρονοπούλου Περσεφόνη           100ΕΛ                 1’20’’63                  4η

400ΕΛ                5’49’’68                  1η

200ΠΡ                3’35’’63                  2η

Σύριου Μαρία-Χρυσούλα                    100ΕΛ                 1’42’’68                 11η

50ΠΡ                  1’06’’22                  4η

100ΠΡ                 2’19’’98                  7η

Βασιλάκη Ήλια                                 200ΥΠ                 3’03’’11                  2η

Μπούρα Σοφία                                 200ΕΛ                3’04’’60                  8η

50ΠΕΤ                  44’’53                  5η

200ΜΑ               3’28’’33                  6η

Σύριου Μαρία-Χρυσούλα                    50ΕΛ                     43’’67                36η

100ΕΛ                  1’46’’31                64η

100ΠΡ                 2’19’’85                29η

Κατηγορία 11 ετών (γεν. 2013)

Λαγοπάτης Λάμπρος                          50ΕΛ                      31’’61                 1ος

50ΠΕΤ                  35’’59                 1ος

50ΠΡ                    46’’28                2ος

Σπίνος Σταύρος                               50ΕΛ                     45’’95                7ος

50ΥΠ                    58’’94                3ος

50ΠΡ                  1’09’’77               14ος

Κατηγορία 10 ετών (γεν. 2014)

Αθανασοπούλου Αντωνία                   50ΕΛ                     42’’87                  7η

50ΥΠ                     51’’78                  5η

50ΠΡ                    57’’88                  7η

Κασιδάκη Περσεφόνη-Αφροδίτη          50ΕΛ                     37’’85                  2η

200ΕΛ                3’00’’43                  2η

100ΠΡ                 1’43’’87                  1η

Παπαγιαννέα Μαρία-Φιλάνθη             50ΕΛ                     39’’30                  4η

200ΕΛ                 3’12’’00                  3η

100ΥΠ                1’38’’66                  2η

Οι προπονήσεις των τμημάτων κολύμβησης του Ομίλου διεξάγονται καθημερινά στο δημοτικό κολυμβητήριο της πόλης μας. Λειτουργούν τμήματα αρχαρίων, προχωρημένων, επίλεκτων, προαγωνιστικών και αγωνιστικών. Πληροφορίες – εγγραφές στο κολυμβητήριο στην γραμματεία υγρού στίβου του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας (κα Βασιλάτου Ιωάννα) καθημερινά 16:00-21:00.