Κυριακή
28

Α’ Εθνική Γυναικών: ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης 1-1

Η ομάδα γυναικών του Αστέρα Τρίπολης αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την ΑΕΛ, σε αγώνα για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ είχαν την πρωτοβουλία σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο αλλα δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευθούν τις ευκαρίες που τους παρουσιάστηκαν στο πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχες κατάφεραν να προηγηθούν στο 62ο λεπτό αλλά μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα στο 66′ η Φακίνου ισοφάρισε για τις κιτρινομπλέ.
Στο 89ο λεπτό η Γεωργαντζή σε απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δοκάρι και έτσι παρέμεινε το 1-1.

Αστέρας Τρίπολης: Γρηγοριάδου, Νεοφύτου, Μελισσού, Μendoza (58′ Φακίνου), Figueiras, Durkovic (79′ Μαντζάνα), Τζαφέρη, Δρακωνάκη, Γεωργαντζή, Γούλα, Μοσκοφίδου (79′ Μπάσκα)