Κυριακή
28

Αφησε δυο βαθμούς στην Ιεράπετρα η Καλαμάτα -Ισοπαλία 1-1 με τον Γιούχτα

Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Καλαμάτα στην αναμέτρηση με τον Γιούχτα, στην Ιεράπετρα. Παρότι προηγήθηκε με τον Πασά και είχε ορισμένες ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ, κυρίως με τον Τάτο , εν τέλει η Μαύρη Θύελλα του Μάκη Χάβου αρκέστηκε στον άσο και άφησε δυο βαθμούς στην Κρήτη.

Φάσεις – γκολ

8′ μπαλιά Νοικοκυράκης στον Βρετό, το πλασέ του τελευταίου από θέση τετ-α-τετ, πέρασε λίγο δίπλα απ’ το κάθετο δοκάρι

14′ κόρνερ Βρετού, έπιασε την κεφαλιά ο Αλεξόπουλος, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία της Καλαμάτας

21′ σουτ του Τάτου, η μπάλα κατέληξε πάνω στον Φαζό

24′ σουτ του Τζανακάκη από μακριά, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

38′ κεφαλιά του Γρίβα μπλόκαρε ο Πρινιωτάκης

67′ Γκολ για την Καλαμάτα δια ποδός Πασά, με τον παίκτη της Μαύρης Θύελλας να σκοράρει από θέση τετ α τετ. έντονες οι διαμαρτυρίες του Γιούχτα για τη φάση που ζήτησε οφσάιντ.

73′ προβολή του Λώλη απομάκρυνε ο Κωστούλας πάνω στην γραμμή του τέρματος

74′ για τον Γιούχτα ισοφάρισε ο Μπρους, με σουτ μέσα από την περιοχή σε 1-1

80′ απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Βρετό, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απ’ την εστία.

86′ σουτ του Τάτου, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Τζανακάκη που επιχείρησε νέο σουτ από μακριά, στέλνοντάς την μπάλα ψηλά άουτ

Διαιτησία: Γκορτσίλας, Τοροσιάδης, Νταβέλας (Μακεδονίας)

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Νίκος Σουργιάς): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Κορνηλάκης, Φαζός, Κόλα, Κωστανάσιος, Βρετός, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Αλεξόπουλος, Bruce

Αναπληρωματικοί: Κόλλιας, Λώλης, Ροβίθης, Τζανής, Κίσσας, Τουγλής, Θεοδωράκης, Δασκαλάκης, Youssef

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Μάκης Χάβος): Γιαννίκογλου, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Arribas, Καρασαλίδης, Cataldi, Τάτος, Acosta, Γρίβας, Πασάς, Kace

Αναπληρωματικοί: Λαδάς, Moser, Ribeiro, Κωστόπουλος, Κωστούλας, Alves, Κωσταντινόπουλος, Κοζωρώνης, Raposo