![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2022/10/IMG_20221010_111909-950x533.jpg)
Αγιασμό τέλεσε σήμερα, Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2022, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Μεσσηνίας κ. Χρυσόστομος, στον «Παπαδοπούλειο» Παιδικό Σταθμό της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας, με την ευκαιρία ενάρξεως της νέας σχολικής περιόδου, συμπαραστατούμενος από τον Αρχιμ. Φίλιππο Χαμαργιά, Πρωτοσύγκελλο της Μητροπόλεως.
Ο Σεβασμιώτατος ευχήθηκε καλή και δημιουργική χρονιά με υγεία, πρόοδο και κάθε καλό παρά Θεού.
Η Ακολουθία τελέστηκε με την συμμετοχή στελεχών του Σταθμού, των βρεφονηπιοκόμων και των μικρών παιδιών.