![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2022/01/272086544_1265036687310864_87622740003817741_n-e1642858683849-880x533.jpg)
Λίγες ημέρες πριν αναχωρήσει για το Αίγιο, για τον πρώτο αγώνα του 2022 με τον Ήφαιστο, ο Δίωνας Κυπαρισσίας ανακοίνωσε την ενίσχυσή του στα γκαρντ με έναν πολλά υποσχόμενο νεαρό αθλητή.
Ο λόγος για τον Ευάγγελο Λαμπίρη που πλέον αποτελεί μέλος του ρόστερ και τίθεται άμεσα στη διάθεση του προπονητή του για τη συνέχεια της προσπάθειας που κάνει ο σύλλογος της Κυπαρισσίας στο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.
Η ανακοίνωσε έγινε μέσω των social media:
Εκεί όπου στη δύση του 2021 ο Δίωνας πέτυχε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 83-72 επί της Παναχαϊκής. Βαθμολογικά η νίκη αυτή απομάκρυνε την τοπική ομάδα από την ουρά της βαθμολογίας και πλέον ισοβαθμεί στην 6η θέση με Εργοτέλη, Δρομείς και Ήφαιστο.
Σ.Τρ.