Παρασκευή
19

Εχασε στα Σπάτα η Καλαμάτα, 1-0 από την ΑΕΚ Β’ που …λυτρώθηκε στο 86′ με τον Χριστόπουλο

Η ΑΕΚ Β’ έκανε ποδαρικό με το δεξί στη νέα Super League 2 καθώς επιβλήθηκε με 1-0- της Καλαμάτας στο Δημοτικό Στάδιο Σπάτων, σε ένα ματς που κρίθηκε υπέρ της Ένωσης χάρη σε γκολ του Χριστόπουλου στο 86ο λεπτό. Στον αντίποδα με τον χειρότερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη νέα Super League 2 η Καλαμάτα καθώς το απόγευμα της Κυριακής (07/11) απώλεσε τους πρώτους βαθμούς της χρονιάς απέναντι στην ΑΕΚ Β.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου αντιμετώπισε αρκετές δυσκολίες απέναντι στο σύνολο του Νίκου Αναστόπουλου, όμως σε ένα σημείο που πολλοί είχαν αρχίσει να συμφιλιώνονται με την ιδέα της ισοπαλίας και του ενός βαθμού για τις δύο ομάδες, ήρθε ο Χριστόπουλος για να βρει δίχτυα και να χαρίσει τη νίκη στους κιτρινόμαυρους στο 86ο λεπτό.

Ιδιαίτερα φτωχό σε συγκινήσεις ήταν το θέαμα στο πρώτο 45λεπτο, με την πρώτη και ουσιαστικά μοναδική αξιόλογη στιγμή σε αυτό το διάστημα να καταγράφεται ουσιαστικά στο 31ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Τάτου ο Μπακαγιόκο έκανε την προβολή και η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της ΑΕΚ.

ΑΕΚ Β’: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζο, Λάτσι, Γιαννούτσος, Μπακάκης, Σαμπανάτζοβιτς, Μπάμπης (90′ Αρβανίτης), Γερολέμου (80′ Μουστακόπουλος), Γιούσης (80′ Χριστόπουλος), Ιατρούδης (60′ Κοσίδης), Μιτάι

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταΐρη, Μαβινγκά, Τσελεπίδης (45+1′ Αναστασόπουλος), Μπακαγιόκο, Παπατόλιος, Τσαγκαλίδης, Ματέους, Παυλίδης, Τάτος (78′ Νάνι), Κόκκορης (70′ Κόκκορης), Λουκίνας

πηγη

Ο αγώνας προβλήθηκε live από την τηλεόραση BEST και από τη ραδιοφωνική συχνότητα του https://best973.gr/.