Πέμπτη
6
Οκτώβριος
TOP

Ελπιδοφόρο παρών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα για τον Άργη Καλαμάτας -Διακρίσεις στο θερινό πρωτάθλημα προαγωνιστικών στη Πάτρα

Ελπιδοφόρο παρών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα για τον Άργη Καλαμάτας με τους Νίκο Μπάκα, Άρτεμις Πατικοπούλου, Γιώργο Γεωργιόπουλο, Γιάννη Φέιμι, Κωνσταντίνο Σκουράκη και Χιώτη Νεφέλη, που συνοδεύτηκε από 5 τελικούς με την πολυνίκη κολυμβήτρια Άρτεμις Πατικοπούλου να κατακτά τη δεύτερη θέση στα 200 μ. ύπτιο, την 4η θέση στα 50 μ. Ύπτιο και μια έκτη θέση στα 100 μ. Ύπτιο.

Ο Γιάννης Φέιμι αναδείχθηκε 5ος στα 50 και 100 μ. ελεύθερο ενώ στα 200 μ. ελεύθερο έφερε την 11η θέση!

Η Νεφέλη Χιώτη βγήκε 14η στα 50 μ. Πεταλούδα και 12η στα 100 μ. Πεταλούδα ενώ κατετάγη 30η στα 100 μ. Ελεύθερο. Ο Κωνσταντίνος Σκουράκης βγήκε 13ος στα 50 μ. πρόσθιο και 28ος στα 100-200 μ. πρόσθιο. Ο Γιώργος Γεωργιόπουλος βγήκε 40ος στα 50 μ. Ελεύθερο και ο Νίκος Μπάκας 27ος στα 50 μ. Πεταλούδα.

Διακρίσεις στο θερινό πρωτάθλημα προαγωνιστικών στη Πάτρα

Πολύ καλή ήταν η εμφάνιση του Άργη Καλαμάτας στο θερινό πρωτάθλημα προαγωνιστικών που διεξήχθη στη Πάτρα, όπου οι μικροί αθλητές του συλλόγου πραγματοποίησαν πολύ καλές επιδόσεις με πολλά ατομικά ρεκόρ συνοδευόμενα από αρκετά μετάλλια!

Οι συμμετέχοντες: ΜΙΧΑΪΛΙΔΗ ΑΡΙΑΝΝΑ, ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΧΟΝΔΡΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΓΑΪΤΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ, ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ ΒΑΝΕΣΑ, ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΗΛΙΑ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΛΗ, ΞΥΓΚΩΡΟΥ ΑΘΗΝΑ, ΠΟΥΡΝΑΡΑ ΕΛΕΝΗ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΙΑ, ΧΙΩΤΗ ΚΛΕΙΩ, ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, MΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΤΣΙΓΩΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, KΟΥΤΣΟΜΠΟΣ ΣΠΥΡΟΣ, MΑΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΕΡΣΕΑΣ, TΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΦΕΝΕΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΟΣΜΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΨΥΧΡΑΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ.

Στους ίδιους αγώνες είχαμε και την πρώτη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος για τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας!! Εκεί κατάφεραν έξι άτομα να πάρουν τη πρόκριση για την δεύτερη και τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος.
Οι συμμετέχοντες : Μπάκας Νίκος, Πατικοπούλου Άρτεμις, Κουρλιά Φαίδρα, Ηλιοπούλου Γεωργία, Γεωργιόπουλος Γιώργος, Φέιμι Γιάννης, Σκουράκης Κωνσταντίνος, Χιώτη Νεφέλη, Παπαδόπουλος Μάριος, Παπαδόπουλος Γιώργος.

Η διοίκηση καθώς και οι προπονητές του συλλόγου δηλώνουν πλήρως ευχαριστημένοι από τις αποδόσεις καθώς και την συμπεριφορά των παιδιών και τους εύχονται καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!

Οι διακριθέντες στα προαγωνιστικά :
50 Ελεύθερο
ΜΑΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΕΡΣΕΑΣ 11 ετών 3η θέση
ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΗΛΙΑ 10 ετών 3η θέση

100 Ελεύθερο
ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 12 ετών 2η θέση
197548 ΨΥΧΡΑΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 9 ετών 2η θέση

200 Ελεύθερο
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 12 ετών 1η θέση
ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 12 ετών 2η θέση
ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 12 ετών 1η θέση
ΓΑΙΤΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ 11 ετών 1η θέση

400 Ελεύθερο
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 12 ετών 1η θέση

800 Ελεύθερο
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 12 ετών 1η θέση

50 Ύπτιο
ΦΕΝΕΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 11 ετών 2η θέση
ΧΟΝΔΡΟΥ ΣΟΦΙΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 12 ετών 2η θέση
ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΗΛΙΑ 2012 ΑΡΓΗΣ 10 ετών 2η θέση

100 Ύπτιο
ΧΟΝΔΡΟΥ ΣΟΦΙΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 12 ετών 3η θέση

200 Ύπτιο
ΧΟΝΔΡΟΥ ΣΟΦΙΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 12 ετών 3η θέση

50 Πεταλούδα
ΦΕΝΕΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 11 ετών 3η θέση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΤΣΑΡΑ ΜΑΓΙΑ 9 ετών 3η θέση

50 Πρόσθιο
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11 ετών 2η θέση
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 11 ετών 3η θέση
ΧΙΩΤΗ ΚΛΕΙΩ 2013 9 ετών 3η θέση
ΨΥΧΡΑΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2013 9 ετών 1η θέση

100 Πρόσθιο
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11 ετών 3η θέση

200 Πρόσθιο
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11 ετών 3η θέση

Ομαδικά

4×100 Ελεύθερο Αγόρια 12 ετών 3η θέση
ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

4×100 Ελεύθερο Αγόρια 11 ετών 2η θέση
ΦΕΝΕΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΜΑΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΕΡΣΕΑΣ 2011 ΑΡΓΗΣ

4×200 Ελεύθερο Αγόρια 12 ετών 3η θέση
ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΤΣΙΓΩΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

4×50 Μικτή Ομαδική Κορίτσια 10 ετών 3η θέση
ΠΟΥΡΝΑΡΑ ΕΛΕΝΗ
ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΛΗ
ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΗΛΙΑ
ΞΥΓΚΩΡΟΥ ΑΘΗΝΑ

4×100 Μικτή Ομαδική 12 ετών 3η θέση
ΤΣΙΓΩΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΤΑΘΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

4×100 Μικτή Ομαδική 11 ετών 3η θέση
ΜΑΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΕΡΣΕΑΣ
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΦΕΝΕΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ