TOP

Εράνη Φιλιατρών: Μοιρασιά με Πανελευσινιακό

Την ισοπαλία μοιράστηκαν Εράνη Φιλιατρών και Πανελευσινιακός στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Ο Πανελευσιανικός με το πλούσιο παρελθόν στην Α’ Εθνική, τους εγνωσμένης αξίας ποδοσφαιριστές του και το ευρέως γνωστό τεχνικό του τιμ αποτελεί μια από τις πληρέστερες ομάδες της κατηγορίας, ενώ η εράνη με τη δική της ιστορία στο Μεσσηνιακό ποδόσφαιρο και όχι μόνο, επέστρεψε φέτος στην τρίτη τη τάξει εθνική κατηγορία με την φιλοδοξία να εδραιωθεί.

Στο Κυριακάτικο ραντεβού η προσπάθεια για την ιστορική πρώτη νίκη στην φετινή κατηγορία δεν ευόδωσε καρπούς με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Μπρούνο στο 60ο περίπου λεπτό, ενώ οι Φιλιατρινοί πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας χάρι στο αυτογκόλ του Συρόπουλου στο 77ο λεπτό του αγώνα.