Σάββατο
27

Γ Εθνική κατηγορία: Ιάλυσος-Εράνη Φιλιατρών 2-0

Με άδειες αποσκευές επιστρέφει στη βάση της η Εράνη Φιλιατρών, που στο ματς με τον Ιάλυσο γνώρισε την ήττα με 2-0. Για την ομάδα της Τριφυλίας δεν έλειψαν οι ευκαιρίες, έλειψε όμως η καλή τελική που θα έδινε το γκολ.

Το αποτέλεσμα αυτό κρατά την ομάδα της Εράνης στην 16η θέση του πίνακα της βαθμολογίας, όπου ισοβαθμεί πλέον με την Ερμιονίδα που τον “έπιασε” στους 17 βαθμούς.

Φάσεις -Γκολ

Στο 36ο λεπτό χαμένη ευκαιρία για την Εράνη, με τον Κοτσιανούλη να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Τσιγάρο, ωστόσο αιφνιδιάστηκε και πλάσαρε αδύναμα πάνω στον πορτιέρο του Ιάλυσου

Στο 44ο λεπτό χαμένη ευκαιρία για τον Ιάλυσο, με τον Σαββίδη να αποκρούει δύσκολα το σουτ του Γιώργου

Στο 45ο λεπτό το σουτ του Φακκή ήταν άουτ

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιάλυσος μπήκε πιο δυνατά, όντας πιο δραστήριος και αναζητώντας το γκολ που ήρθε περίπου είκοσι λεπτά αργότερα.

Στο 71ο  λεπτό ο Κάμπας ανετράπη από τον Γκεβόρι με τον διαιτητή Ρηγόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Δωματάς στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας, γράφοντας το 1-0

Στο 85ο λεπτό τη λάθος έξοδο του τερματοφύλακα, Σαββίδη, που βγήκε να απομακρύνει την μπάλα εκτός περιοχής, εκμεταλλεύτηκε ο Γιώργου κάνοντας με σουτ το 2-0