Παρασκευή
29
Μάρτιος
TOP

Γ Εθνική: Το Διαβολίτσι πλήρωσε το κακό του πρόσωπο – Έχασε 0-3 από την Παναχαϊκή (video)

Το κακό τους πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα πλήρωσαν οι “νερατζούροι” οι οποίοι γνώρισαν την ήττα με 0-3 από την Παναχαϊκή στον αναβληθέντα αγώνα της 16ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής που διεξήχθη στο γήπεδο Μελιγαλά.

Η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη ύστερα από ένα άσφαιρο (και για τις δυο ομάδες) πρώτο ημίχρονο, έκανε νωθρό ξεκίνημα στην επανάληψη γεγονός που πλήρωσε καθώς άφησε περιθώρια στους αντιπάλους να βρουν διόδους και να φθάσουν στο γκολ συνολικά τρεις φορές…
Φάσεις
Στο 5΄ ο Καντουτσης έδιωξε πάνω στη γραμμή το τελείωμα του Μπουρλάκη
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Μελιγαλά. Κλειστό παιχνίδι με την Παναχαϊκή να εχει φλύαρη κατοχή με την ομάδα του Διαβολιτσίου να εχει περιορίσει σωστά τους χώρους και να περιμένει να απειλήσει κυρίως με αντεπιθέσεις και στατικές φάσεις.
Στο 52΄ η Παναχαϊκή με πλασε του Λιπορατσε βρέθηκε πήρε κεφάλι στο σκορ με 0-1 μετά από φάση διαρκείας
Στο 57΄ έγινε το 0-2 από το Καρακλαιτς ύστερα από λάθος του Μερκούρι
Στο 63΄ το 0-3 μετά από νέο λάθος στην άμυνα του Διαβολιτσίου από Καντούτση και Πιτσιλή,  με τον Κέρη να σκοράρει
Διαιτητής: Κόκκορης Ηλίας (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Τσούκας Παναγιώτης (Αρκαδίας), Παπαγεωργίου Μάριος (Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Κυριακάκης Στυλιανός (Ηλείας)

Διαβολίτσι: Μερκούρι, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Δημητ΄ριου, Πάγια, Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος

Βελλής, Καρύδης, Γκελγκέρια, Καπατσώρης, Μιχαλόπουλος, Σουέσλεϊ, Φασουλής, Τσουκαλάς, Χότζα

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Τσακμάκης, Σμίλτος, Στεργίδης, Liporale, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Αλεξόπουλος, Μπουρλάκης, Karaklalic, Κέρη

Κυβελίδης, Γουλάς, Λούσκος, Αμπντέλ, Μικές, Στασινόπουλος, Μαγκάκης, Παπαχρονόπουλος, Αθανασόπουλος.