Παρασκευή
3
Μάιος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-1. Άδικη ήττα στο 91′!

Πολύ άδικη ήττα γνώρισε πριν λίγα λεπτά η Καλαμάτα που έχασε στις καθυστερήσεις με 2-1 από τον Ολυμπιακό Βόλου, εκτός έδρας.

Η Μαύρη Θύελλα παρουσίασε και σήμερα καλό αγωνιστικό πρόσωπο και παρότι βρέθηκε από το 3′ πίσω στο σκορ, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια και να κρατά αυτό τον έναν «χρυσό¨βαθμό μέχρι το 91′.

Εκεί ο Βόλος κατάφερε να σημειώσει τέρμα και να πάρει τους τρεις βαθμούς που δεν δικαιούντο, βάσει της εικόνας της αναμέτρησης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Μετά από εκτέλεση κόρνερ και ολιγωρία στην άμυνα της Καλαμάτας, ο Τσιάρας με πλασέ έκανε το 1-0 για τον Ολυμπιακό στο 3′.

Στο 14′ μονοκόμματο σουτ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα άουτ.

Στο 19′ σουτ του Κέρι, σε κόρνερ ο Στεφανάκος.

Στο 31′ Αδράνεια του Ξενοδόχοφ που δεν κοτρόλαρε καλά την μπάλα, θα τον πιέσει ο Μπουσμπίμπα και θα κάνει το 1-1.

Στο 57′ κεφαλιά του Τσίτα, έδιωξε ο Στεφανάκος.

Στο 66′ σουτ του Ίντρισι, μπλόκαρε ο Γιδόπουλος.

Στο 91′ ο Τσίτας με καρφωτή κεφαλιά θα κάνει το τελικό αποτέλεσμα (2-1).

Στο 94′ κεφαλιά του Ζερόμ, η μπάλα έφυγε άουτ.

Διαιτητής ήταν ο κ. Γρατσάνης με βοηθούς τους κ.κ. Κουρέντα, Μανασή. 4ος είναι ο κ. Πέτσας, όλοι του συνδέσμου Τρικάλων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ξενοδόχοφ (64′ λ.τρ. Γιδόπουλος), Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης (46′ Φαζός), Ρόκα, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Τσίτας, Κουτσιανικούλης, Βασιλούδης, Κέρι.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Στεφανάκος, Χριστοφιλέας, Τόλι, Καντούτσης, Τριποτσέρης, Ζαχαρόπουλος, Πέεφ (58′ Γκιοάτα), Νατσιόπουλος, Ιντρίσι (69′ Aλεξόπουλος), Μπουσμπίμπα, Ηλιόπουλος (76′ Οσμανάγκιτς).