Παρασκευή
19

Καλαμάτα: Φιλικά 4-1 τον Πάμισο στη Μεσσήνη – Πρόβα τζενεράλε εν όψει Κυπέλλου και Παναιτωλικού (video)

Σε μια πρόβα τζενεράλε εν όψει Κυπέλλου και Παναιτωλικού η Καλαμάτα αντιμετώπισε τον Πάμισο στη Μεσσήνη, επί του οποίου επικράτησε με 4-1. Στο περιθώριο του φιλικού αγώνα και στη διάρκεια του ημιχρόνου η διοίκηση του Πάμισου Μεσσήνης τίμησε για την προσφορά του στη “Μαύρη Θυελλα” και εν γένει το μεσσηνιακό ποδόσφαιρο, τον πρόεδρο της ΠΑΕ Γιώργο Πρασσά.

φωτό “Στη Σέντρα”

Τα γκολ για την Καλαμάτα πέτυχαν οι Πασάς  Βασιλόγιαννης, Ασαμόα και Κόκκορης (πέναλτι), ενώ για τον Πάμισο σκόραρε ο Ρουμελιώτης (πέναλτι) λίγα λεπτά πριν το φινάλε.

Ικανοποιημένος δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της “Μαύρης Θύελλας” Νίκος Αναστόπουλος, στρέφοντας το βλέμμα στο επερχόμενο παιχνίδι Κυπέλλου, την Τετάρτη 19/10, ώρα 15:00 στο δημοτικό στάδιο της Καλαμάτας.