Σάββατο
20

Καλαμάτα: Φιλική νίκη 1-0 με Βασιλόγιαννη επί της Ηλιούπολης – Τι δήλωσαν Αναστόπουλος και Παντέλης (video)

Δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα για μια ακόμη φορά είχε την ευκαιρία να κάνει ο Νίκος Αναστόπουλος, μετρώντας αντίστροφα για το πρωτάθλημα της Super League II και αναζητώντας λύσεις καθώς στο συγκεκριμένο παιχνίδι το πρώτο ημίχρονο είχε την ουσία.

Αντίπαλος της “μελανόλευκης” αυτή τη φορά η ομάδα της Ηλιούπολης σε ένα δυνατό φιλικό που έγινε στο γήπεδο της Μεσσήνης και τελείωσε υπέρ της Μαύρης Θύελλας.

Το γκολ ήρθε λίγο πριν συμπληρωθούν είκοσι λεπτά αγώνα με τον Βασιλόγιαννη να βρίσκει για μια ακόμη φορά το δρόμο για τα δίχτυα.

Έλειψε η φρεσκάδα δήλωσε ο Νίκος Αναστόπουλος παρά τις ευκαιρίες που είχε η ομάδα του να κάνει και το 2-0 στο παιχνίδι. Απόρροια ωστόσο της κούρασης ήταν η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου. Συνολικά όπως τόνισε η ομάδα του είναι σε καλό δρόμο και ζητούμενο είναι να είναι έτοιμη για την πρεμιέρα…

Από τη μεριά του ο Νίκος Παντέλης δήλωσε ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας  του στο δεύτερο ημίχρονο υπογραμματίζοντας πως σκοπός του παιχνιδιού ήταν οι δοκιμές σε ένα πολύ δυνατό τεστ που έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του να ξεμουδιάσει λίγο πριν ξεκινήσει η νέα σεζόν.

Όσο για το πρωτάθλημα η πρεμιέρα έχει προγραμματιστεί για το προσεχές Σαββατοκύριακο, ωστόσο τίποτα δεν θεωρείται δεδομένη και μια ακόμη αναβολή δεν αποκλείεται να προκύψει… Ίδωμεν.