Παρασκευή
1
Μάρτιος
TOP

Κύπελλο Ανδρών : Κλήρωσε για 85 ζευγάρια αγώνων και 89 ομάδες! Αποστολές εκτός έδρας για ΑΟ Καλαμάτα 1980 και Δίωνα Κυπαρισσίας

Με νέο σύστημα πραγματοποιείται φέτος το Κύπελλο Ελλάδας, καθώς για πρώτη φορά συμμετάσχουν και ομάδες της Γ’ Εθνικής. Συνολικά στο τζάμπολ της διοργάνωσης θα βρεθούν 89 ομάδες μεταξύ αυτών και οι ΑΟ Καλαμάτας 1980 και Δίωνας Κυπαρισσίας που ξεκινούν με αποστολές εκτός έδρας. Η ομάδα της Καλαμάτας αντιμετωπίζει το Κορωπί και το συγκρότημα της Κυπαρισσίας τα Μελίσσια.

Τα σωματεία της Γ΄ Εθνικής καθώς και εκείνα της Β’ Εθνικής και Α2 Ανδρών θα οδηγηθούν σε Final Four, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου, με τη νίκητρια ομάδα να παίρνει μέρος στο Final Eight όπου συμμετέχουν και ομάδες της Basket League.

Η κλήρωση για τα 85 ζευγάρια της Α’ και της Β’ Φάσης:

Α’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών 
Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής – Κλήρωση 1ης Αγ.

————————————————————————
01. ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ
02. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ
03. ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
04. ΑΟ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
05. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ
06. ΚΑΠ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
07. ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
09. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ
Α/Α ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής – Κλήρωση 1ης Αγ. 
———————————————————————-
10. ΑΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ – ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
11. ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ – ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ
12. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
13. ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
14. ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ – ΑΓΣ ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
15. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
16. ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ
17. ΜΕΝΤ – ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
18. ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΑΙΑ 2012
Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής – Κλήρωση 1ης Αγ. 
————————————————————————-
19. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
20. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
21. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΟΦΗ
22. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
23. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
24. ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
25. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
26. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
27. ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
A/A ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής – Κλήρωση 1ης Αγ. 
———————————————————————–
28. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
29. ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΜΓΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
30. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΣ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
31. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
32. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
33. ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΔΕΚΑ
34. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ BASKET
35. ΠΡΩΤΕΑΣ ΦΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
A/A ΧΑΝΘ
 Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής – Κλήρωση 2ης Αγ. 
———————————————————————
36. Νικητής Α6 – Νικητής Α8
37. Νικητής Α4 – Νικητής Α1
38. Νικητής Α2 – Νικητής Α3
39. Νικητής Α5 – Νικητής Α7
40. Νικητής Α9 – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής – Κλήρωση 2ης Αγ. 
——————————————————————-
41. Νικητής Α12 – Νικητής Α18
42. Νικητής Α10 – Νικητής Α16
43. Νικητής Α15 – Νικητής Α11
44. Νικητής Α13 – Νικητής Α14
A/A Νικητής Α17<br>
 Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής – Κλήρωση 2ης Αγ. 
——————————————————————-
45. Νικητής Α20 – Νικητής Α19
46. Νικητής Α21 – Νικητής Α23
47. Νικητής Α26 – Νικητής Α22
48. Νικητής Α25 – Νικητής Α27
49. Νικητής Α24 – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής – Κλήρωση 2ης Αγ. 
——————————————————————-
50. Νικητής Α31 – ΧΑΝΘ
51. Νικητής Α32 – Νικητής Α28
52. Νικητής Α33 – Νικητής Α34
53. Νικητής Α30 – Νικητής Α29
A/A Νικητής Α35
 Όμιλος Γ’ Εθνικής – Κλήρωση 3ης Αγ. 
————————————————————-
54. Νικητής Α39 – Νικητής Α37
55. Νικητής Α40 – Νικητής Α38
56. Νικητής Α42 – Νικητής Α41
57. Νικητής Α44 – Νικητής Α43
58. Νικητής Α36 – Νικητής Α17
————————————————————-
Β’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών 

Κλήρωση 1ης Αγωνιστικής 
————————————————————
59. Νικητής Α53 – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
60. ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΕΡΜΗΣ ΚΑΕ (ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΕ) – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
61. Νικητής Α55 – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ
62. ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
63. Νικητής Α54 – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
64. Νικητής Α56 – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
65. Νικητής Α46 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
66. Νικητής Α58 – Νικητής Α48
67. –
68. –
69. –
70. –
71. –
72. –
73. –
Α/Α Νικητής Α49
—————— Β’ Φάση – Κλήρωση 2ης Αγ. ——————
—————————————————————
74. –
75. –
76. –
77. –
78. –
79. –
80. –
81. –
—————— Β’ Φάση – Κλήρωση 3ης Αγ. ——————
—————————————————————
82. –
83. –
84. –
85. –

Δείτε εδώ τις κληρώσεις live