Παρασκευή
3
Μάιος

National League 2: Έχασε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την Κέρκυρα 71-81

Η ομάδα των Γαργαλιάνων δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της National League 2. Τα αρκετά λάθη και η αστοχία του πρώτου ημιχρόνου έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα της Κέρκυρας κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με 29-47 και τελικό 71-81.

Οι παίκτες του Αντώνη Κούτρη παρουσιάστηκαν πιο βελτιωμένοι στο δεύτερο μισό του αγώνα κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 42-34 δείχνοντας αρκετά θετικά στοιχεία. Δυστυχώς η καλή εμφάνιση του δεύτερου ημιχρόνου δεν ήταν αρκετή και η ομάδα δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στην πρώτη της εμφάνιση στο πρωτάθλημα της ΕΟΚ.

Πρώτος σκόρερ για την τοπική ομάδα ήταν ο Alexa Simovic ενώ από τους αντιπάλους ξεχώρισε ο Ιωάννης Βουζούκης με 33(5) πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 16-22, 29-47, 50-63, 71-81

ΓΣ Γαργαλιάνων (Κούτρης): Simovic 25, Καραγιαννίδης 12, Σκλήβας 13, Γιαννόπουλος, Παπουτσής 3(1), Λαζαρίδης 13(2), Γιαννακόπουλος 4, Κυριακόπουλος 1, Οικονομίδης, Ντεμέρουκας, Γιαννόπουλος, Τσαγκάρης

ΑΣ Ιόνιος Κέρκυρας: Βαζούκης Ι. 33(5), Wilson 9(1), Δειμέζης 9, Κατσαρός 7(1), Στεμπάρης 6, Εφέπουλος 11(2), Σπινούλας 4, Βαζούκης Φ. 2, Τσιτσές, Προβατίδης, Καισιώτης

Στην ερχόμενη αγωνιστική η ομάδα θα αντιμετωπίσει την ΚΑΕ Παραμυθιάς εκτός έδρας την άλλη Κυριακή (29/10)