Παρασκευή
24
Μάιος
TOP

Νational League 2: Στις 17 Απριλίου ξεκινά ο μαραθώνιος… του ΓΣ Γαργαλιάνων στα PlayOff ανόδου

Το πρωτάθλημα της Νational League 2 εισέρχεται στη β΄ φάση του με τα ματς των PlayOff και PlayOut, δηλαδή με τις μάχες της παραμονής και της ανόδου. Αυτός ο μαραθώνιος… έχει και Μεσσηνιακό ενδιαφέρον καθώς  στα PlayOff ανόδου το παρών δίνει ο Γυμναστικός Σύλλογος Γαργαλιάνων. Η πρώτη μάχη με αντίπαλο την Παναχαϊκή θα δοθεί την Κυριακή 17 Απριλίου, και η ομάδα του Αντώνη Κούτρη στοχεύει σε ποδαρικό με το δεξί και εν τέλει στο καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF (1οςόμιλος

1η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
17/04/24 17.00 ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ Α1
17/04/24 17.00 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Α2

2η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
21/04/24 17.00 Τ9 ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ Α1
21/04/24 17.00 ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ Α2

3η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
24/04/24 17.00 ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ (εάν χρειαστεί) Α1
24/04/24 17.00 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ  ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (εάν χρειαστεί) Α2

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF (2ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
08/04/24 20.00 ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. Α1  70 – 63
07/04/24 13.00 Δ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΗΣ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΚΑΠ Α2 90 – 77

2η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
11/04/24 20.30 ΝΕΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Α1
10/04/24 13.00 ΓΕΩΡΓΙΑ ΛΑΟΥΔΗ ΚΑΠ – ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΚ Α2  66 – 81

3η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
14/04/24 17.00 ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (εάν χρειαστεί) Α1

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF (3ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
07/04/24 17.00 Α’ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣ.– ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. Γ1 83 – 70
07/04/24 17.00 ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. – ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ Γ2 66 – 56

2η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
10/04/24 19.15 ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΜΑΡ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣ. Γ1 55 – 49
10/04/24 19.00 Π. ΣΑΛΠΕΑΣ ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Γ2  61 – 84

3η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
14/04/24 17.00 Α’ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣ.- ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. (εάν χρειαστεί) Γ1

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF (4ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
07/04/24 17.00 Δ. ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. Δ1 75 – 80
07/04/24 17.00 ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΚΣ ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ Δ2 82 – 69

2η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
10/04/24 19.00 ΣΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΥ (Τ9) ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Δ1  54 – 62
10/04/24 19.30 ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ ΜΑΚ. ΚΣ ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ Δ2  62 – 73

3η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
14/04/24 17.00 Δ. ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. (εάν χρειαστεί) Δ1

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OFF (5ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
17/04/24 20.00 Λ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ-ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Ε1
17/04/24 17.00 Χ.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ Ε2

2η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
21/04/24 17.00 ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ-ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ Ε1
21/04/24 17.00 ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ Ε2

3η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play off

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ    
24/04/24 17.00 Λ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ-ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (εάν χρειαστεί) Ε1
24/04/24 17.00 Χ.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ (εάν χρειαστεί) Ε2

PlayOut

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OUT (1ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
14/04/24 17.00 ΚΡΥΑ ΙΤΕΩΝ ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ- ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ
14/04/24 17.00 ΑΙΓΙΟΥ ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜ. – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ

2η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
21/04/24 17.00 ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ
21/04/24 17.00 ΔΑΚ Ν. ΚΙΟΥ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ-ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜ.

3η Αγωνιστική                                                         Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
28/04/24 17.00 ΚΡΥΑ ΙΤΕΩΝ ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ- ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ (εάν χρειαστεί)
28/04/24 17.00 ΑΙΓΙΟΥ ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜ. – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ  (εάν χρειαστεί)

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OUT (2ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
07/04/24 17.00 ΕΣΠΕΡΟΥ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ. 101 – 84
07/04/24 17.00 Α. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΑΜ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΣ ΠΕΡΑ 71 – 56

2η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
21/04/24 17.00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ. – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.
14/04/24 17.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΑΣ ΠΕΡΑ – ΑΜ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

3η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
27/04/24 17.00 ΕΣΠΕΡΟΥ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ. (εάν χρειαστεί)
21/04/24 17.00 Α. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΑΜ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΣ ΠΕΡΑ (εάν χρειαστεί)

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OUT (3ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
07/04/24 17.00 Α’ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΕ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 74 – 62
07/04/24 17.00 Β’ ΠΕΥΚΗΣ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 77 – 47

2η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
14/04/24 17.00 ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΓΕ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
14/04/24 17.00 ΛΙΝΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ

3η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
21/04/24 17.00 Α’ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (εάν χρειαστεί)
21/04/24 17.00 Β’ ΠΕΥΚΗΣ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (εάν χρειαστεί)

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OUT (4ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
07/04/24 17.00 ΝΕΟ ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 70 – 63
07/04/24 17.00 ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ ΜΑΣ ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ – ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 76 – 49

2η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
14/04/24 17.00 ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ
14/04/24 17.00 ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΜΑΣ ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ

3η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ  
21/04/24 17.00 ΝΕΟ ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (εάν χρειαστεί)
21/04/24 17.00 ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ ΜΑΣ ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ – ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (εάν χρειαστεί)

Β’ ΦΑΣΗ – PLAY OUT (5ος όμιλος)

1η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ
14/04/24 17.00 7 – 10
14/04/24 17.00 8 – 9

2η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ
21/04/24 17.00 10 – 7
21/04/24 17.00 9 – 8

3η Αγωνιστική                                                Β’ φάση – Play out

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ
28/04/24 17.00 7 – 10 (εάν χρειαστεί)
28/04/24 17.00 8 – 9 (εάν χρειαστεί)