Κυριακή
29
Ιανουάριος
TOP

O N.O.K. “Ο Ποσειδών” διεκδικεί το εισιτήριο για την β΄ φάση του Πρωταθλήματος Πόλο Παίδων

Οι 37 (από τις 41) ομάδες που εξασφάλισαν πρόκριση για τη Β’ φάση (αποτελέσματα, τελικές βαθμολογίες). Μια εκ των τεσσάρων θέσεων που έχουν απομείνει διεκδικεί ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας ο οποίος συμμετέχει στον Όμιλο της Πάτρας ξεκινώντας μάλιστα την προσπάθειά του απέναντι στον ΝΟ Πατρών.

Με την ολοκλήρωση των αγώνων στους δέκα από τους 11 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15), την Κυριακή (12/12) το βράδυ (εκκρεμούν μόνο δυο αγώνες στον Γ’ Αττικής που, όμως, δεν επηρεάζουν την υπόθεση πρόκριση) αναδείχθηκαν οι 37 ομάδες (από τις 41 συνολικά) που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (14-16/1/2022). Οι υπόλοιπες τέσσερις, που θα συμπληρώσουν το παζλ των προκρίσεων, θα προκύψουν από τη διεξαγωγή των αγώνων του Ομίλου Πάτρας το τριήμερο 17-19/12. Θυμίζουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που παίρνουν την τελευταία θέση στους Ομίλους τους.

O N.O.K. “Ο Ποσειδών” διεκδικεί το εισιτήριο για την β΄ φάση του Πρωταθλήματος Πόλο Παίδων

Από τις 41 θέσεις έχουν καλυφθεί οι 37 κι απομένουν τέσσερις κενές. Μια από τις οποίες διεκδικεί ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας ο οποίος συμμετέχει στον Όμιλο της Πάτρας που εκκρεμεί. Μάλιστα οι καλαματιανοί Παίδες ξεκινόυν την προσπάθειά τους αυτή την Παρασκευή (17/12) κόντρα στον ΝΟ Πατρών.

Αναλυτικά, το αγωνιστικό πρόγραμμα

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/12/2021
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:15 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/12/2021
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:15 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/12/2021
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 19:15 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/12/2021
ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 11:15 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/12/2021
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 18:15 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΕΚΑ ΟΜΙΛΟΥΣ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους δέκα Ομίλους, με τις προκρίσεις (μόνο οι ομάδες που είναι κάτω από τη γραμμή, τελευταίες, δεν προκρίνονται):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Αλίμου):

Παναθηναϊκός – Υδραϊκός 18-5, ΑΟ Καστέλλας – Νηρέας Χαλανδρίου 3-13, Νηρέας Γέρακα – Παναθηναϊκός 10-14, Υδραϊκός – ΑΟ Καστέλλας 18-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

4. Υδραϊκός 3

…………………………

5. ΑΟ Καστέλλας 0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αμαρουσίου, Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 23-1, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 11-2, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-16, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 13-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ηλυσιακός 9

3. ΝΟ Καλαμακίου 6

4. Απόλλων Σμύρνης 3

………………………………

5. Τρίτων Αμασρουσίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΑΕΚ – Μίλων 2-24, Άρης Νίκαιας – Παλαιό Φάληρο 4-36, Παλαιό Φάληρο – ΑΕΚ 29-4, ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Νίκαιας 17-2.

Η Βαθμολογία:

1. Παλαιό Φάληρο 9 (3 αγ.)

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6 (3 αγ.)

3. Μίλων 6 (3 αγ.)

4. Άρης Νίκαιας 3 (4 αγ.)

……………………………………

5. ΑΕΚ 0 (3 αγ.)

Τη Δευτέρα (13/12) στο κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου: 20.00 Μίλων – Παλαιό Φάληρο, 21.00 ΑΕΚ – ΓΣ Ηλιούπολης (ό,τι κι αν γίνει η ΑΕΚ δεν αποφεύγει την τελευταία θέση).

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Ολυμπιακός – ΑΟ Πετρούπολης 23-2, Πανιώνιος – ΑΝΟ Αργυρούπολης 14-7, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 8-8, ΑΟ Πετρούπολης – Πανιώνιος 11-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Εθνικός Πειραιά 10

2. Ολυμπιακός 10

3. Πανιώνιος 6

4. ΑΟ Πετρούπολης 3

…………………………….

5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Περιστερίου):

Ιωνικός – ΓΣ Περιστερίου 5-10, Διώνη – ΣΚ Ροή 4-23, ΓΣ Περιστερίου – Διώνη 9-8, ΣΚ Ροή – Ιωνικός 17-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΣΚ Ροή 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Ιωνικός 1

…………………………..

4. Διώνη 1

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ιωνικό Χίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕΒ 9-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 13-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 6

3. ΝΟ Χίου 3

…………………………

4. ΠΕΚΕΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – Πανασερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν προσήλθε ο Πανσερραϊκός, που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 1-17. Η ΚΕ Κοζάνης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. Πανσερραϊκός 5

3. ΧΑΝΘ 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

…………………………

5. ΚΕ Κοζάνης –

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΟΘΑ Καβάλας – ΕΑΤΕΚ 12-4, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 9-19, Άρης – ΟΘΑ Καβάλας 19-6, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 3-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 12

2. ΟΦΘ 9

3. ΟΘΑ Καβάλας 6

4. ΠΑΣ Φοίβος 3

………………………….

5. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 14-6, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 4-23. Ο Νηρέας Λαμίας δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 6

2. ΟΥΚ Βόλου 3

3. ΟΕΑΝΑΒ 0

……………………

4. Νηρέας Λαμίας –

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Αγ. Νικολάου – Ακαδημία Ηρακλείου 4-22, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 2-20, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 15-5, Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Ρεθύμνου 3-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΟΦΗ 9

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Ακαδημία Ηρακλείου 3

…………………………………….

5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου ΕΔΩ και της Παρασκευής ΕΔΩ.

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων του Ομίλου Πατρών, που απομένουν για να ολοκληρωθεί η Α’ φάση, μαζί με την Ειδική προκήρυξη ΕΔΩ.

Οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων (Κ15) θα διεξαχθούν 14-16/1/2022.