![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2022/09/Still0919_00001-950x533.jpg)
Σεμινάρια για το θέμα του πνιγμού διοργανώνει από αύριο και για τρεις ημέρες σε συνεργασία με τον Ερυθρό Σταυρό ο Σύλλογος επαγγελματιών εστίασης της Καλαμάτας. Τα σεμινάρια γίνονται στο πλαίσιο των πρώτων βοηθειών στις οποίες είναι αφιερωμένος ο Σεπτέμβριος και η ανάγκη συμμετοχής κρίνεται επιτακτική, καθώς έτσι, μπορεί κυριολεκτικά να σωθεί κάποιος πελάτης στην περίπτωση που συμβεί ένα περιστατικό.