![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2022/04/ert3_perim_kal_1.jpg)
Μετά από δύο χρόνια περιορισμών λόγω της πανδημίας, η Καλαμάτα έχει φορέσει τα καλά της και αναμένει τους επισκέπτες για να περάσουν αξέχαστα το φετινό Πάσχα, τόνισε ο Δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος, μιλώντας στην εκπομπή της ΕΡΤ3 «Περίμετρος» που παρουσιάζουν οι Κατερίνα Ρενιέρη και Νίκος Πιτσιακίδης.
Από την Κεντρική Πλατεία – Βασ. Γεωργίου της πόλης, σήμερα Μ. Τετάρτη 20 Απριλίου , και σε απευθείας σύνδεση της εκπομπής με τον ανταποκριτή της ΕΡΤ, δημοσιογράφο Κώστα Γαζούλη, ο Δήμαρχος ανέφερε ότι κίνηση στην περιοχή αναμένεται να είναι ιδιαίτερα αυξημένη από αύριο Μ. Πέμπτη, με τις πληρότητες στα τουριστικά καταλύματα να αγγίζουν το 100% για τις ημέρες του Πάσχα.
Δείτε την εκπομπή ΕΔΩ.