Παρασκευή
17
Μάιος

Σήκωσε το 3ο Κύπελλο στο «θρίλερ» o Ολυμπιακός – Εντυπωσιακή διοργάνωση στο Ναύπλιο

Σε έναν δραματικό αγώνα που μετέδωσε τηλεοπτικά η τηλεόραση της ΕΡΤ, ο Ολυμπιακός νίκησε 28-27 στην παράταση τον Δούκα στον τελικό του f4 του Κυπέλλου χάντμπολ ανδρών που διεξήχθη στο Ναύπλιο και κατέκτησε το τρόπαιο, το τρίτο του συνολικά στον θεσμό, διεκδικώντας το νταμπλ στους τελικούς της Handball Premier κόντρα στην ΑΕΚ κι αφήνοντας την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων με το παράπονο και την προσπάθεια να επιστρέψει στους τίτλους.

Το ματς ήταν δραματικό, με τους πρωταθλητές να έχουν ένα μικρό προβάδισμα την περισσότερη ώρα, όμως τον ΑΣΕ να το αποκτά ανά τακτά χρονικά διαστήματα, όμως στο έξτρα δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός βρήκε τις κατάλληλες λύσεις κι έφτασε στη νίκη.