SL 2: Καλαμάτα – Τηλυκράτης Λευκάδας 3-0

Με το δεξί το …ποδαρικό του Μάκου Χάβου στην Καλαμάτα, αφού η πρώτη του αποστολή εξετελέσθη με αποτέλεσμα θετικό! Η Καλαμάτα  πήρε τους τρεις βαθμούς παίζοντας στο τερέν του δημοτικού σταδίου της Καλαμάτας με έναν παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο, επικρατώντας με 3-0 τον φιλοξενούμενο Τηλυκράτη. Ο Χρήστος Ρόβας βρέθηκε σε θέση βολής με την εκπνοή του αγώνα βρίσκοντας δίχτυα, όμως ο ρέφερι σφύριξε τη φάση οφ σάιντ στερώντας του την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ σε ένα ακόμη ματς.

Φάσεις  – Γκολ

Στο 31ο λεπτό του αγώνα ο Ακόστα σουταρε με την μπάλα να έχει προορισμό τα δίχτυα και τον πίνακα του σκορ να δείχνει 1-0

Στο 36ο λεπτό η Καλαμάτα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δημόπουλου (δεύτερη κίτρινη).

Στο 54′ το σουτ του Ανδρέα Τάτου εντός περιοχής έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Τσελέπη

Στο 56′ κακή έξοδος του Μέντες στο σουτ του Περιστέρη, τον κίνδυνο αποσόβησαν οι αμυντικοί διώχνοτας τη μπάλα στη γραμμή

Στο 69′ ο Γιαννης Πασάς εκανε με σουτ το 2-0

Στο 75′ η κεφαλια του Κωστούλας σφράγισε το σκορ στο νικηφόρο 3-0