Παρασκευή
26

SL 2: Χωρίς νικητή η μονομαχία στο «Ελ Πάσο» – Καλλιθέα-Καλαμάτα ισόπαλες 0-0

Χωρίς νικητή τελείωσε πριν από λίγο η μονομαχία στο «Ελ Πάσο» όπου Καλλιθέα και Καλαμάτα αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0.

Η καλλιθέα είχε κι ένα ακυρωθέν  γκολ ως οφσάιντ  στο 48ο λεπτό και αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει το τρίποντο με Τσιντώνη στο 55΄ ενώ στο 58′ το πλασέ του Κυνηγόπουλου σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Λαδά!

Με το ντέρμπι ισόπαλο ευνουμένος ο Λεβαδειακός ο οποίος επικράτησε 1-0 της Επισκοπής και ξέφυγε στη βαθμολογία καθώς παραμένει στην κορυφή με 56 βαθμούς.
Και κάπως έτσι η Καλλιθέα έμεινε στην 3η θέση του πίνακα με 48 βαθμούς και η Μαύρη Θύελλα στην 5η με 46 ισόβαθμη με τα Χανιά.

Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Χριστοδούλου (Ημαθίας)

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Μανθάτης, Βασιλούδης, Κύργιας, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Σαντάνα, Ντιμίτριους, Μουνιέ, Κυνηγόπουλος, Τσιντώνης.

Καλαματά (Μπελά): Λαδάς, Λουπάνο, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Παυλίδης, Τάτος, Παπατόλιος, Άλβες, Λουκίνας, Γρίβας.

Το παιχνίδι μεταδόθηκε τηλεοπτικά από την ΕΡΤ 3 εδώ

Τελικά αποτελέσματα – 28η αγωνιστική

Καλλιθέα-Καλαμάτα 0-0

Λεβαδειακός-Επισκοπή 1-0

ΣΚΟΡΕΡ: 35′ Μπαρμπόσα σουτ

Ηρόδοτος-Κηφισιά 3-2

ΣΚΟΡΕΡ: 4′, 9′, 71′ Ποζατζίδης σουτ & κεφ – 33′ Πρίτσας σουτ, 35′ Κουϊρουκίδης σουτ

Ζάκυνθος-Καραϊσκάκης 2-0

ΣΚΟΡΕΡ: 53′ Εντουάρντο κεφ, 63′ Τσιμέλι κεφ.

Χανιά-Εργοτέλης 0-0

Διαγόρας-Αστέρας Βλαχιώτη 2-0

ΣΚΟΡΕΡ: 27′ Μπαστιάνος σουτ, 38′ Ζούνης σουτ

Ρεπό: Ρόδος