TOP

Sl2: Απογοητευτική εμφάνιση της Καλαμάτας και βαριά ήττα με 0-5 από τα Χανιά (video)

Εμφάνιση που δεν θυμίζει σε τίποτα την Μαύρη Θύελλα πραγματοποιήσαν σήμερα οι παικτες του Τόλη Τερζή απεναντι στα  Χανιά για την 2η αγωνιστική των play off στο δημοτικό στάδιο της παραλίας.

Το τελευταίο σφύριγμα βρήκε την Καλαμάτα μετά από απογοητευτικη εμφάνιση να χάνει με σκορ 0-5.

Το παιχνίδι μεταδόθηκε τηλεοπτικά από το ACTION24 και το BEST και οι φίλαθλοι της μεσσηνιακής ομάδας έδωσαν το χειροκρότημά τους στην ανώτερη ομάδα των Χανίων. Οι αποδοκιμασίες στο τέλος δεν έλλειψαν με πολυάριθμους φιλάθλους να παραμένουν αρκετή ώρα μετά το τέλος του αγώνα περιμένοντας κάποιον εκ των ιθυνόντων να βγει να τους μιλήσει.

Στο γήπεδο ήταν και ο πρόεδρος της Super League II Πέτρος Μαρτσούκος.

Η ήττα αυτή δεν αποκλείεται να σηματοδοτήσει εξελίξεις στο στρατόπεδο της Καλαμάτας.

Γκολ με το ” καλημέρα ” για τα Χανιά με τον Μάναλης στο πρώτο σουτ να βρίσκει δίχτυα κανοντας το 1-0 για τους φιλοξενούμενους στο 2ο λεπτό.

Επτά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης εκμεταλλευτηκε αμυντικό λάθος  του Κάτσε και σχεδόν προ κενής εστιας έκανε το 2-0.

Τα Χανιά μπήκαν δυναμικά ενώ η Καλαμάτα πλήρωσε από νωρίς το νωθρό της ξεκίνημα…

Ο  Νίλι πέτυχε το 0-3 στο 37′ μετά από προσπάθεια του Τσέλιου.

Επικίνδυνη η Καλαμάτα με κεφαλιά του Μπαράλες μετά από σέντρα του Πασά,  η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι

Στο 20ο λεπτό, η Καλαμάτα έχασε μεγάλη ευκαιρία με την κεφαλιά του Μπαράλες να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κλέιμαν

Στο 26ο λεπτό η εξ’ επαφής κεφαλιά του Πασά από το ύψος της μικρής περιοχής, εξουδετερώθηκε από τον Κλέιμαν.

56 διπλή αλλαγή για Χανιά μπήκαν οι Συλλα και Μάνος βγήκαν Παναγιώτου και Perdomo.

Στο 74′ η Καλαμάτα κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σιλά στον Μοζέρ, αλλά ο Μπαράλες αστόχησε στην εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα άουτ

Μετά από βολή… με το χέρι του τερματοφυλακα στο 80ολεπτο ο Muller έγραψε το 0-4…

Στο 85ο λεπτό μετά από ασίστ του Κατσουρρι ο Muller  πέτυχε το 0-5.

Καλαμάτα (Απόστολος Τερζής): Κοβάλ, Κοζορώνης (34′ Μοζέρ), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Καρασαλίδης, Κάτσε, Κάνιας (46′ Κατάλντι), Λόπεζ (46′ Τάτος), Ακόστα (46′ Ελιβέλτο), Πασσάς, Μπαράλες

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Κλέιμαν, Παναγιώτου (58′ Σιλά), Ματάους, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Νίλι (64′ Κατσούρρι), Τσέλιος (64′ Μιούλερ), Ντίας, Λεμονής, Κόλα (58′ Μάνος), Μάναλης (75′ Τσορνομάζ)