![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2024/01/Still0124_00003-1-950x533.jpg)
Μετά την κραυγή αγωνίας των ασθενών -καρκινοπαθών, έρχεται και εκείνη των Ειδικευομένων Γιατρών του ΕΣΥ Μεσσηνίας, λόγω της σοβαρότητας της κατάστασης που επικρατεί στην ογκολογική κλινική του νοσοκομείου της Καλαμάτας, με την ταλαιπωρία των ασθενών να συνεχίζεται.
Η μοναδική Ογκολόγος για λόγους υγείας βρίσκεται εκτός υπηρεσίας και η κλινική πολύ σύντομα να μην είχε σε θέση να παρέχει νέο σχήμα θεραπειών για τουλάχιστον το 10% των ασθενών που απευθύνονται σε αυτή.