![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2022/05/IMG_20220518_103155-950x533.jpg)
Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Σεβ. Μητροπολίτη Μεσσηνίας κ. Χρυσόστομο πραγματοποίησε την Τετάρτη 18 Μαΐου 2022, ο νέος Διοικητής της Διοίκησης Κέντρων Πελοποννήσου Υποστράτηγος Δημήτριος Σκουφίδης, συνοδευόμενος από τον Διοικητή της 77 ΜΕ Καλαμάτας Συνταγματάρχη Ηλία Δημητρακόπουλο.
Ο Υποστράτηγος έτυχε θερμής υποδοχής από το Μητροπολίτη, ενώ κατά τη συνάντησή τους αντάλλαξαν απόψεις σε θέματα συνεργασίας της τοπικής Εκκλησίας με τη ΔΙΚΕ Πελοποννήσου και σε άλλα της επικαιρότητας.
Ο Μητροπολίτης ευχαρίστησε το Διοικητή για την ευγενική επίσκεψη και του ευχήθηκε υγεία και κάθε επιτυχία στα νέα του καθήκοντα, προσφέροντάς του τον συλλεκτικό τόμο «Χριστιανική Μεσσηνία».