Παρασκευή
14
Ιούνιος
TOP

Συναυλία των αριστούχων του Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας

Το Δημοτικό Ωδείο Καλαμάτας παρουσιάζει την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 στις 8 το βράδυ στην Κεντρική Σκηνή του Μεγάρου Χορού Καλαμάτας, συναυλία με τους  αριστούχους σπουδαστές του Δ.Ω.Κ. που τιμήθηκαν με υποτροφίες την φετινή χρονιά.

Στη συνέχεια, η ενθουσιώδης “Νεανική Χορωδία” του Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας, υπό την διεύθυνση του μαέστρου Ιβάν Μάτζαρη και την πιανιστική συνοδεία του Λουκά Γεώργα θα συνεχίσει την γιορτή ενώ στο τέλος θα έχουμε την χαρά να φιλοξενήσουμε το “Πολύτεχνο Μουσικό Σύνολο” και την χορωδία Ευρωπαϊκής Μουσικής “Ubundu” του Μουσικού Σχολείου Αλίμου σε μια παράσταση έκπληξη με τραγούδια και χορογραφίες από γνωστά musicals υπό την καθοδήγηση της Μαέστρου Ρόζης Μαστροσάββα με την πιανιστική συνοδεία της Άννας Ρηγοπούλου και της Αποστολίας Αναστασίου και σε χορογραφίες της Θάλειας – Μαρί Παπαδοπούλου!

Οι αριστούχοι σπουδαστές που συμμετέχουν είναι κατά αλφαβητική σειρά:

Αδαμόπουλος Δημήτρης (πιάνο – τάξη Στάθη Γυφτάκη)

Γεωργιόπουλος Ιάσονας (κιθάρα – τάξη Αντώνη Κουφουδάκη)

Δίσκου Εύα (φλάουτο – τάξη Βίκης Βασιλειάδη)

Καράμπελα Βασιλική (φλάουτο – τάξη Βίκης Βασιλειάδη)

Καρατζάς Αθανάσιος (κλαρινέτο – τάξη Σταύρου Βόλλαρη)

Κατσαπάρα Ζωή (βιολί – τάξη Γεωργίας Τσολάκη)

Κουσούλης Χαράλαμπος (κιθάρα – τάξη Αντώνη Κουφουδάκη)

Μουρούτογλου Δημηλία (φλάουτο – τάξη Βίκης Βασιλειάδη)

Μπακούρου Ακριβή (φλάουτο – τάξη Βίκης Βασιλειάδη)

Σταματελόπουλος Γιώργος (κιθάρα – τάξη Αντώνη Κουφουδάκη)

Στρατουδάκης Άγγελος (πιάνο – τάξη Στάθη Γυφτάκη)

Τσαούσης Γιώργος (κρουστά – τάξη Υπαπαντής Αλεξανδροπούλου & Θοδωρή Βαζάκα)

Χρυσανθακοπούλου Κατερίνα (φλάουτου με ράμφος – τάξη Γιώργου Παυλάκου)

θα συνοδεύει στο πιάνο ο Λουκάς Γεώργας και η Άννα Μαρία Μουτεβελή.

Είσοδος Ελεύθερη

Νεανική Χορωδία Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας

Αγγελή Ιωάννα, Γκλεγκλέ Γιωτίνα, Ζέρβα Βάσια, Καλλιγιάννη Σταυρούλα, Καμαρινοπούλου Αγγελική, Κορομηλά Χριστίνα, Λιβέρη Αγγελική, Λουροπούλου Ναταλία, Μαλισιώτη Κατερίνα, Μάτζαρη Άννα – Νικόλ- Ερμιόνη, Μπένου Ευγενία, Μπογράκου Μαρία,  Μπογράκου Σταυρούλα, Μπράατ Ολίβια, Μυλωνά Αναστασία, Ξανθάκη Άρτεμις, Παλιούρα Αναστασία, Παλιούρα Ελισάβετ,  Παναγιωτοπούλου Σοφία, Πάσχου Μελίνα – Αγαθή, Πετσοπούλου Βασιλική, Πολυχρονοπούλου Αφροδίτη, Σπυροπούλου Μαρούλα, Σταματοπούλου Ματίνα, Τζαμαλή Χριστίνα, Φιορέτου Ελένη, Φιλόνοβα Βασιλική, Χρηστέα Βασιλική, Χρηστέα Ρωξάνη.

Διδασκαλία, Διεύθυνση: Ιβάν Μάτζαρης

Πιανιστική συνοδεία: Λουκάς Γεώργας

Πολύτεχνο Μουσικό Σύνολο και η Χορωδία Ευρωπαϊκής Μουσικής “Ubuntu” Μουσικού Σχολείου Αλίμου

Αλεξανδροπούλου Ευαγγελία-Ελένη, Αναγνώστου Αλβαρέθ Ελένη, Ανατολίτη Μυρτώ, Βαζαίου Μαρία, Βεκρή Αμαλία, Βεϊνή Μυρτώ, Γαντή Ηρώ-Χαρά, Γεροχρήστου Νεφέλη, Γκόγκου Φωτεινή, Γώγου Βερόνικα, Δερμιτζάκη Αλεξάνδρα, Δούκα Ελένη, Ζαμπέλη-Κουμά Ηλέκτρα, Ζώης Γρηγόριος, Θαλασσινού Αριάδνη, Θεοδωροπούλου Αλίκη, Κάβουρα Βασιλική-Ξένια, Καλαλή Άννα Μελίνα, Κοσμάς Σωτήριος, Κραμποβίτη Αιμιλία Ζωή, Κωτούλια Ελένη Ζαχαρένια, Λαμπέτη Έλλη-Μαρία, Λεσκοβίκη Πελαγία-Ηλιάνα, Μακοβιτσιούκ Ίρις-Θεοδώρα, Μελισσηνού Μελισσηνή, Μίχα Μελίνα, Μοσχονάς Νικόλαος-Μηνάς, Μουραφέτη Θεοδώρα-Ελένη, Μπακοπούλου Ειρήνη, Νικολακοπούλου Νεφέλη, Νικολόπουλος Πέτρος Συμεών, Ντεντέϊ Βασίλικα, Παλιεράκη Ελένη, Παπαθανασίου Αικατερίνη, Παπαμάρκου Ελισάβετ, Πασχάλης Μάριος, Σαχίνη Έλλη, Σουμανάρου Ίνγκριντ Ρουθ, Σπαθούλα Μελιτίνη, Τζανέτου Ελένη Σοφία, Τζαφέρι Άννα, Τικέλλη Άρτεμις, Τριανταφυλλοπούλου Ιουλία, Φαρμάκη Χριστίνα, Χαβρέ Ελισάβετ, Χίου Αθηνά, Χορόσιχ-Βαβανέλλου Βαλέρια, Χορτίκογλου Δανιήλ και Αλεξοπούλου Ιωάννα.

Διδασκαλία, Διεύθυνση: Μαστροσάββα Ρόζη

Χορογραφίες: Παπαδοπούλου Θάλεια-Μαρί

Πιανιστική συνοδεία: Ρηγοπούλου Άννα, Αναστασίου Αποστολία

Οργάνωση παραγωγής: Μαστροσάββα Ρόζη, Ζεπάτου Βασιλική σε συνεργασία με τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς.