Κυριακή
28
Απρίλιος
TOP

Τένις: Η ανδρική ομάδα του Ομίλου Αντισφαίρισης Καλαμάτας έφθασε στον τελικό του Διασυλλογικού πρωταθλήματος (video)

Το επόμενο Σάββατο, 2 Δεκεμβρίου, θα συνεχιστεί το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Γ΄ Εθνικής, της ΣΤ ΄ Ένωσης Σωματείων Αντισφαίρισης Πελοποννήσου, που διοργανώνει ο Όμιλος Αντισφαίρισης Καλαμάτας.  Οι αγώνες δεν ολοκληρώθηκαν στην κατηγορία των ανδρών, εξαιτίας της βροχόπτωσης, το πρωί της προηγούμενης Κυριακής και έτσι ο τελικός για την άνοδο στη Β ΄ Εθνική θα διεξαχθεί στην Τέντα, το Σάββατο στις 11 το πρωί. Σε αυτόν θα αναμετρηθούν ο Όμιλος Αντισφαίρισης Καλαμάτας και ο ΖΕΥΣ Κορίνθου.
Στον ημιτελικό ο ΟΑΚ επικράτησε με 2-1 του Ο.Α. Κορίνθου και ο ΖΕΥΣ Κορίνθου με 2-0 της ΑΕΚ Τρίπολης.
Στα μονά ο Σταυριανέας ηττήθηκε με 2-0 σετ και ο Πουλακίδας ισοφάρισε την συνάντηση, οδηγώντας την αναμέτρηση στα διπλά, όπου οι Σταυριανέας – Παπαβασιλείου, επικράτησαν του Ο.Α. Κορίνθου με 2-1 σετ.
Στην κατηγορία των γυναικών, την άνοδο για τη Β ΄ Εθνική πήρε ο Ο.Α. Ξυλοκάστρου, νικώντας στον τελικό τον Ο.Α. Καλαμάτας.
Στα μονά η Μιχαλοπούλου νίκησε 2-0 σετ και η Μπλουγουρά γνώρισε την ήττα, με το ίδιο σκορ.
Στο διπλό οι Μιχαλοπούλου / Πυλιώτη έχασαν 7-5, 7-5, ύστερα από μεγάλη προσπάθεια.