Παρασκευή
27
Μάιος
TOP

Θετική παρουσία του ΝΟΚ στον “1ο Χειμερινό Αγώνα” κολύμβησης

Η εκκίνηση της φετινής αγωνιστικής περιόδου για το τμήμα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας “Ο Ποσειδών”, έγινε στην Πάτρα εκεί όπου οι κολυμβητές και κολυμβήτριες της αγωνιστικής ομάδας κολύμπησαν στον “1ο Χειμερινό Αγώνα”.

Στους αγώνες συμμετείχαν τα σωματεία της περιφέρειας Πελοποννήσου & Νοτίων Ιονίων νήσων.

Με τον Ναυτικό Όμιλο Καλαμάτας αγωνίστηκαν 29 παιδιά πραγματοποιώντας πολύ δυνατές κούρσες βελτιώνοντας στις περισσότερες από αυτές τις ατομικές τους επιδόσεις. Την αποστολή στην Πάτρα εκτός από τους προπονητές Στάθη Μπακολιά και Παναγιώτη Λαγοπάτη συνόδευσε και η επανεκλεγείσα στις πρόσφατες εκλογές του ομίλου έφορος Βάσω Τσάκωνα.

Επίσης χρέη εφόρου την νέα αγωνιστική περίοδο θα εκτελεί και ο κος. Λαγούδης Νίκος (παλαίμαχος κολυμβητής και ενεργός στο τμήμα master που έχει ο ΝΟΚ για τους πρώην αθλητές και όχι μόνον).

Την ομάδα των εφόρων θα πλαισιώνει και ο Αντιπρόεδρος Β’ και Υπεύθυνος Υγρού Στίβου κος. Δημήτρης Καίσαρης (πρωταθλητής κολύμβησης επί σειρά ετών). Όλοι μαζί θα φροντίζουν για την ομαλή λειτουργία όλων των τμημάτων μιας και το επίπεδο της ομάδας ακολουθεί ανοδική πορεία και οι υποχρεώσεις έχουν αυξηθεί.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Κατηγορία Εφήβων/Νεανίδων (γεν. 2004-2005)

Χρυσομάλλης Μάριος-Παναγιώτης (2004)    50ΕΛ           23’’85         1ος

100ΕΛ          52’’92         1ος

50ΠΕΤ         25’’16         1ος

100ΠΕΤ        56’’12         1ος

Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα (2005)          50ΕΛ              30’’18                  2η

100ΕΛ          1’05’’70                  2η

50ΠΕΤ           31’’66                  2η

100ΠΕΤ        1’11’’33                  1η

Κατηγορία Παίδων/Κορασίδων (γεν. 2006-2007)

Κορομπόκης Βασίλειος-Μάριος (2007)   50ΕΛ               25’’79           2ος

100ΕΛ              55’’89           1ος

200ΕΛ           2’04’’06           1ος

400ΕΛ           4’29’’98           1ος

Κούρος Βασίλειος (2007)                   50ΕΛ             27’’53                4ος

50ΥΠ             31’’08                 1ος

50ΠΕΤ          29’’00                 1ος

Σγάντζος Ιωάννης (2007)                50ΕΛ             28’’85                8ος

100ΕΛ          1’03’’69                6ος

50ΥΠ            32’’78                3ος

50ΠΕΤ           31’’91                7ος

Τσιχριτζής Ιωάννης (2007)              50ΕΛ             29’’27                9ος

50ΠΕΤ          29’’48                2ος

50ΠΡ             35’’88                4ος

100ΠΡ          1’19’’78                4ος

Γεωργουλέα Αργυρώ (2006)              50ΕΛ             33’’45                13η

100ΕΛ          1’15’’02                14η

50ΠΡ             43’’83                12η

100ΠΡ         1’38’’83                  9η

Δρακοπούλου Λευκή-Μαρία (2006)    50ΕΛ              31’’76                  7η

100ΕΛ          1’10’’40                  9η

50ΥΠ            38’’05                  4η

50ΠΕΤ          34’’57                  5η

Πολυχρονοπούλου Αφροδίτη (2006)  50ΕΛ              41’’49                20η

100ΕΛ          1’34’’62                17η

50ΠΡ             53’’59                15η

Μαρούλη Βαλεσία (2007)                   50ΕΛ             30’’20                  4η

50ΥΠ            34’’05                  1η

50ΠΕΤ           31’’54                  3η

200ΜΑ        2’42’’22                  1η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή (2007)              50ΕΛ             32’’06                10η

100ΕΛ           1’11’’06                10η

50ΠΡ             40’’93                  6η

100ΠΡ         1’34’’27                  8η

Κατηγορία Παμπαίδων/Παγκορασίδων Α (γεν. 2008)

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος                  100ΕΛ          1’07’’72                5ος

50ΥΠ             36’’61                2ος

50ΠΡ             36’’27                2ος

100ΠΡ          άκυρος

Σπυρόπουλος Αριστείδης                   50ΕΛ             28’’62                5ος

100ΕΛ          1’02’’80                3ος

200ΕΛ         2’15’’43                2ος

Κούμανης Βασίλειος                          50ΕΛ             38’’69               12ος

50ΥΠ            45’’55                4ος

100ΥΠ         1’38’’48                4ος

Κουλοπούλου Χριστίνα                      50ΥΠ            35’’92                  2η

100ΥΠ         1’19’’04                  2η

200ΥΠ           άκυρη

Πολυχρονοπούλου Άρτεμις                50ΕΛ             34’’53                  9η

100ΕΛ          1’20’’48                 11η

50ΠΡ             48’’83                  7η

Σκουράκη Κων/να                             100ΕΛ           1’11’’83                 11η

50ΥΠ            38’’73                  3η

100ΥΠ         1’22’’58                  4η

200ΥΠ        2’58’’25                  1η

Τσαλίκη Ολυμπία                              50ΕΛ             33’’02                  7η

100ΕΛ          1’13’’30                  7η

100ΠΡ         1’42’’38                  5η

Φραγκούλη Μαρία-Σοφία                   50ΕΛ              31’’31                  5η

100ΕΛ          1’10’’07                  3η

200ΕΛ         2’32’’77                  3η

50ΠΕΤ           35’’41                  4η

Κατηγορία Παμπαίδων/Παγκορασίδων Β (γεν. 2009)

Ζερβάκης Θεόδωρος                         50ΕΛ              31’’99                5ος

100ΕΛ          1’15’’35                6ος

50ΠΡ             45’’19                4ος

100ΠΡ          άκυρος

Κουρέας Βασίλειος                            50ΕΛ             33’’52                6ος

100ΕΛ          1’12’’67                4ος

50ΥΠ            38’’39                 1ος

100ΥΠ         1’22’’37                 1ος

Τζοβάρας Νικόλαος                          50ΕΛ              28’’61                 1ος

100ΕΛ          1’05’’28                2ος

200ΕΛ         2’25’’66                 1ος

50ΠΕΤ          35’’55                4ος

Τσετσέκος Γεώργιος                         100ΕΛ          1’22’’22               10ος

50ΠΡ             46’’54                5ος

100ΠΡ         1’40’’86                6ος

200ΠΡ        3’30’’78                2ος

Πατριαρχέας Δημήτριος                    50ΕΛ            3’3’’82                8ος

100ΕΛ           1’19’’41                7ος

50ΥΠ            40’’36                2ος

100ΥΠ         1’22’’37                 1ος

Κατσιαρίμπας Μάριος                        50ΕΛ              37’’41               12ος

50ΥΠ            42’’80                4ος

Βασιλόπουλος Παναγιώτης                50ΕΛ             37’’43               13ος

100ΕΛ          1’27’’68               15ος

50ΥΠ             43’’13                5ος

Μητροπούλου Ευαγγελία                    50ΕΛ              31’’18                  1η

200ΕΛ         2’23’’92                  1η

50ΠΕΤ          35’’42                  1η

200ΜΑ        2’49’’34                  1η

Ξενογιάννη Ελένη-Μαρία                   50ΕΛ              42’’15                18η

50ΥΠ            48’’57                  6η

50ΠΡ             52’’47                  5η

100ΠΡ         1’54’’83                  3η

Χαρίτου Άννα-Μαρία                         50ΕΛ              41’’50                16η

100ΕΛ          1’40’’57                 11η

50ΠΡ             54’’97                  8η