Δευτέρα
20
Μάρτιος
TOP

Τοπικό ποδόσφαιρο: Πέντε λεπτά ήταν αρκετά για την Θουρία, 3-0 τον Ακρίτα Κορώνης – Τα σημερινά αποτελέσματα

Τρίποντο στο φινάλε για την Θουρία στην σημερινή αναμέτρηση με τον Ακρίτα Κορώνης για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ Μεσσηνίας.

ΤΑ ΓΚΟΛ
Το πρώτο γκολ ήρθε στο 88΄ με τον Γιακουμή να γράφει το 1-0
Το 2-0 ήρθε στο αμέσως επόμενο λεπτό, στο 89, με τον Καρύδη να κάνει εξαιρετικό σουτ έξω από τη περιοχή
Στις καθυστερήσεις, στο 90+1΄ ο Νικολόπουλος σφράγισε το σκορ σε 3-0  και τη νίκη για την ομάδα της Θουρίας

Α Κατηγορία
(25η αγωνιστική)

  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ Σάββατο 18/03/23 15:00 ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ Η., ΓΙΑΛΛΙΚΑΡΗΣ Δ., ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ Ε. 3-0
2. ΠΑΣ ΡΑΧΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΔΗΜ “ΠΑΝ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ” Σάββατο 18/03/23 15:00 ΚΑΥΚΑΣ Α., ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ Χ. 3-0

A1 Kατηγορία
(23η αγωνιστική)

  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
3. ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΜΕΘΩΝΗΣ Σάββατο 18/03/23 15:00 ΑΡΑΠΗΣ Ε., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΣΚΟΡΔΟΣ Ν. 3-3
25η αγωνιστική
4. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ ‘ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ’ Σάββατο 18/03/23 15:00 ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΛΙΑΝΟΣ Π., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ. 0-6
5. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Σάββατο 18/03/23 15:00 ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α. 1-3
6. ΑΠΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟ Σάββατο 18/03/23 15:00 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΒΑΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ., ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Π. 2-5

Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)

  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
7. ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 18/03/23 15:00 ΡΕΚΚΑΣ Η., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Δ. 2-0

Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)

  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΝΕΣΤΩΡ ΠΥΛΟΥ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Σάββατο 18/03/23 15:00 ΜΠΑΡΔΗΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΑΣ Α., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ. 4-2
 

1ος Όμιλος K13
(7η αγωνιστική)

  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠ. ΔΥΤ. ΠΑΡΑΛΙΑΣ Σάββατο 18/03/23 10:00 ΑΘΑΝΑΣΑΣ Α. 7-1
10. ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 18/03/23 12:00 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ. Αναβλήθηκε
11. ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Σάββατο 18/03/23 12:00 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α. 2-5

2ος Όμιλος Κ13
(7η αγωνιστική)

  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
12. ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ ‘ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ’ Σάββατο 18/03/23 12:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Π.  
13. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠ. ΔΥΤ. ΠΑΡΑΛΙΑΣ Σάββατο 18/03/23 12:00 ΑΘΑΝΑΣΑΣ Α. 1-3
14. ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ Σάββατο 18/03/23 12:00 ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ Δ. 7-0