Τρίτη
16
Απρίλιος
TOP

Β Τοπική: Οι νικητές και οι χαμένοι της 9ης αγωνιστικής

“Κουτσουρεμένη” ελέω αποχωρήσεων συνεχίζεται η κούρσα της Β΄ Τοπικής κατηγορίας στη Μεσσηνία.

Νικητές και πρώτοι στους τρεις ομίλους παραμένουν οι Ερασιτέχνες Καλαμάτας (1ος), Ολυμπιακός Διαβολιτσίου (2ος) ενώ στον τρίτο όμιλο το ενδιαφέρον εξάπτεται… μετά τη νίκη του Μιλτιάδη επί του Μεσσηνιακού καθώς βρήκε τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου στην κορυφή της βαθμολογίας

Α ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα (9η) αγωνιστική

Ικαρος Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά 0-3

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας 1-2

Κεραυνός Καλαμάτας – Ερασιτέχνες Καλαμάτας 0-1

Δαναός Καλαμάτας – Αίαντας Καλαμάτας 1-1

ΑΟ Πατίστα – Α.Ο. Λαιΐκων 0-3 α.α.

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας 3-5

Βαθμολογία

  1. Eρασιτέχνες Καλαμάτας 27
  2. ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας 20
  3. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 18
  4. Κεραυνός Καλαμάτας 17
  5. ΑΟ Λαιϊκων 14
  6. ΠΑΟΚ Καλαμάτας 12
  7. Δαναός Καλαμάτας 10
  8. Θύελλα Παραλίας 10
  9. Αίαντας Καλαμάτας 8
  10. Πράσινα Πουλιά 8
  11. Ίκαρος Καλαμάτας 4
  12. ΑΟ Πατίστα 0

Επόμενη (10η) αγωνιστική

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Ικαρος Καλαμάτας

Πράσινα Πουλιά – Κεραυνός Καλαμάτας

Θύελλα Παραλίας – Δαναός Καλαμάτας

Ερασιτέχνες Καλαμάτας – ΑΟ Πατίστα 3-0 α.α.

Αίαντας Καλαμάτας – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

Α.Ο. Λαιΐκων – ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας

Β ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα (9η) αγωνιστική

Παπαφλέσσας Άμφειας – Ερμής Καλαμάτας 0-3 α.α.

ΑΟ Πανευαϊκός – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 0-3 α.α.

Ατρόμητος Πλατύ – ΑΟ Ασπρόχωμα 3-0 α.α.

Θύελλα Μερόπης – Διαγόρας Κοπανακίου 0-1

Αστέρας Βαλύρας – Κυπάρισσος Τριφυλίας 1-0

Ρεπό:  Νίκη Πλάτης

Βαθμολογία (9η)

  1. Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 24
  2. Ατρόμητος Πλατύ 18
  3. Διαγόρας Κοπανακίου 16
  4. Νίκη Πλάτης 16
  5. Ερμής Καλαμάτας 15
  6. Αστέρας Βαλύρας 12
  7. Θύελλα Μερόπης 12
  8. Κυπάρισσος Τριφυλίας 9
  9. ΑΟ Πανευαϊκός 0
  10. ΑΟ Ασπρόχωμα 0
  11. Παπαφλέσσας Άμφειας 0

Επόμενη (10η) αγωνιστική

Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Άμφειας 3-0 α.α.

ΑΟ Ασπρόχωμα – ΑΟ Πανευαϊκός

Διαγόρας Κοπανακίου – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου

Κυπάρισσος Τριφυλίας – Ατρόμητος Πλατύ

Νίκη Πλάτης – Θύελλα Μερόπης

Ρεπό:  Ερμής Καλαμάτας

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα (9η) αγωνιστική

Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Νέστωρ Πύλου 1-2

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – Στενωσιά 2-0

ΑΕ Γαργαλιάνων – Νέδουσα Αλαγονίας 2-2

Δόξα Καλαμάτας – ΠΑΟ Καλλιθέας 5-1

Μεσσηνιακός Γ.Σ.- ΑΟ Μιλτιάδης 0-1

Ρεπό: ΑΟ Φοινικούντας

Βαθμολογία

  1. Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 19
  2. ΑΟ Μιλτιάδης 19
  3. ΑΟ Φοινικούντας 16
  4. Δόξα Καλαμάτας 15
  5. Μεσσηνιακός Γ.Σ. 13
  6. ΠΑΟ Καλλιθέας 10
  7. ΑΟ Στενωσιάς 10
  8. Νέστωρ Πύλου 7
  9. Νέδουσα Αλαγονίας 5
  10. Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης 3
  11. ΑΕ Γαργαλιάνων 1

Επόμενη (10η) αγωνιστική

ΑΕ Γαργαλιάνων – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης

Νέδουσα Αλαγονίας – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου

ΑΟ Φοινικούντας – Δόξα Καλαμάτας

ΑΟ Στενωσιάς – Μεσσηνιακός Γ.Σ.

ΠΑΟ Καλλιθέας – ΑΟ Μιλτιάδης

Ρεπό: Νέστωρ Πύλου