Αρχική ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ Ανακοίνωσε υποψηφίους για τις Περιφερειακές Εκλογές και το δήμο Καλαμάτας η Λαϊκή...

Ανακοίνωσε υποψηφίους για τις Περιφερειακές Εκλογές και το δήμο Καλαμάτας η Λαϊκή Συσπείρωση

384
0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ για Περιφέρεια

  1. Ανδριανοπούλου Αλεξάνδρα, νοσηλεύτρια στο Νοσοκομείο Καλαμάτας, συνδικαλίστρια.
  2. Αποστολόπουλος Κώστας, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, Δημοτικός Σύμβουλος Μεσσήνης.
  3. Κατσάς Θανάσης, αγρότης συνδικαλιστής.
  4. Λαμπρόπουλος Βαγγέλης, Πρόεδρος του Συνδικάτου εργαζομένων στον ιδιωτικό τομέα, Πρόεδρος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων στο 21 ο Δημοτικό Σχολείο, προπονητής στο σκάκι.
  5. Μαρκογιάννη Βούλα, από τον Μελιγαλά, εργαζόμενη στην Χημική Υπηρεσία Καλαμάτας.
  6. Μπολέτης Βαγγέλης, συνταξιούχος εκπαιδευτικός.
  7. Νικοπούλου Νικολίνα, πτυχιούχος νηπιαγωγός.
  8. Σταθέας Παναγιώτης, δάσκαλος – συνδικαλιστής, μέλος του ΔΣ της Ένωσης γονέων και κηδεμόνων Καλαμάτας.
  9. Τσαπραλής Πέτρος, συνταξιούχος οικοδόμος, πρώην Πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας.

Υποψήφιοι για το Δήμο Καλαμάτας

  1. Βεργινάδης Αλέξανδρος – επαγγελματίας στο χώρο της εστίασης
  2. Διαμαντάκη Μαρία – Συνταξιούχος λογίστρια
  3. Διασάκος Δαμιανός  – Οδοντίατρος
  4. Κανδηλιώτη Αγγελική – εργαζόμενη σε 8μηνο Κοινωφελής εργασίας ,αναπληρωματικό μέλος του ΔΣ της Θεατρικής Διαδρομής
  5. Κοντράρος Θοδωρής – ιδιωτικός υπάλληλος,μέλος του ΔΣ του σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Μεσσηνίας
  6. Κουτίβας Μίλτος- Κοινωνικός Λειτουργός στο Δημοτικό Σχολείο Ασπροχώματος, μέλος του ΔΣ της Φάρις
  7. Κωστόπουλος Δημήτρης-μέλος του ΔΣ του συνδικάτου Οικοδόμων, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας
  8. Λάκκα Όλγα-άνεργη, μέλος της γραμματείας της Επιτροπής Ειρήνης Μεσσηνίας
  9. Λουκάς Γιώργος-επαγγελματίας
  10. Μπίρου Νατάσα-κομμώτρια
  11. Νικολαϊδου Ρόζα-συνταξιούχος φιλόλογος
  12. Πρεζεράκου Ελένη- Διοικητική Υπάλληλος του ΤΕΙ Πελοποννήσου
  13. Σωτήρη Τούλα- συνταξιούχος φιλόλογος
  14. Τουμπουρου Μαρία – Συνταξιούχος, Πρόεδρος Θεατρικής Διαδρομής
  15. Φράγκος Θωμάς-οικοδόμος

Υποψήφιοι για τη τοπική κοινότητα Καλαμάτας

  1. Γαιτάνης Φώτης-καθηγητής, γραμματέας Ά ΕΛΜΕ, αντιπρόεδρος Νομαρχιακού Τμηματός ΑΔΕΔΥ
  2. Κουφαλάκου Ευα-καθηγήτρια μουσικής στα ΚΔΑΠ του Δήμου, γραμματέας του τομεακού συμβουλίου της ΚΝΕ

Λεμονιά Μπίνη-άνεργη

  1. Ρηγανάκου Δήμητρα-μέλος του σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
  2. Παπαθεοδωρίδη Αναστασία-ιδιωτική υπάλληλος
  3. Καλογεροπούλου Γιώτα-καθηγήτρια ιταλικών, μέλος του ΔΣ των Γονέων και κηδεμόνων του 4 ου Δημοτικού Σχολείου
  4. Σταυρόπουλος Δημήτρης – συνταξιούχος, πρόεδρος της Επιτροπής Ειρήνης Μεσσηνίας , μέλος του ΔΣ της ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ
  5. Νταλιακούρας Χρήστος-μέλος του σωματείου Ιδιωτικών υπαλλήλων, αντιπρόεδρος της Ένωσης Γονέων και Κηδεμόνων Καλαμάτας, αντιπρόεδρος του συλλόγου Γονέων –Κηδεμόνων στο 19 ο Δημοτικό
  6. Μούντανος Μάριος -άνεργος
  7. Δημητρακόπουλος Σταύρος-Συνταξιούχος Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού