TOP

«Αέρας» ο Πανθουριακός νίκησε με 3-0 τον Α.Ο. Διαβολιτσίου (video)

Τη νίκη με σκορ 3-0 πήρε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο Μεσσηνιακού ο Πανθουριακός που επικράτησε του ΑΟ Διαβολιτσίου. Η Θουρία είχε την υπεροχή στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα, δίκαια έφθασε στο επιθυμητό αποτέλεσμα και ανέβηκε προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 6′ φάουλ του Αλεξανδρόπουλου, σε κόρνερ ο Ανδρουτσόπουλος.

Στο 11′ κούρσα του Αλεξανδρόπουλου, κάθετη πάσα σε Καρύδη, τελευταία στιγμή πριν κάνει το σουτ, σε κόρνερ ο Καντούτσης. Στο 21′ σουτ του Ζαχαροπούλου εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

Στο 22′ το Διαβολίτσι ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γιαννακόπουλου πάνω στον Μουλιάτο. Στο 29′ ωραίο σουτ του Ζαχαροπούλου η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 32′ πάσα του Κουτσουρόπουλου στον Καρύδη που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. Στο 37′ φάουλ του Κουντάνη, έδιωξαν οι αμυντικοί σουτ του Νινιού άουτ η μπάλα.

Στο 44′ σουτ του Ζαραφέτα η μπάλα ελάχιστα άουτ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, σουτ Ζαχαρόπουλου η μπάλα άουτ.

Στο 58′ ο Αλεξανδρόπουλος έκανε την κάθετη πάσα στον Ζαραφέτα που έπιασε το σουτ,με τον Ανδρουτσόπουλο να αποκρούει και η μπάλα να βρίσκει και στο οριζόντιο δοκάρι πριν καταλήξει κορνερ.

Στο 62′ ο Σερπάνος έδωσε την πάσα, πάρε – βάλε στον Καρύδη που έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία για να κάνει το 2-0.

Στο 80′ σουτ του Ζαραφέτα, άουτ η μπάλα. Στο επόμενο λεπτό ωραίο σουτ του Μουλιάτου, δεν βρήκε στόχο.

Στο 84′ ο Αλεξανδρόπουλος με φάουλ θα νικήσει τον Ανδρουτσόπουλο για το 2-0.

Στο 90′ φάουλ του Ζαραφέτα, κεφαλιά του Σεντεμέντε για το τελικό 3-0. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς με βοηθούς τους Καραμπέτσο και Ταβουλαρέα.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Κυριακόπουλος, Σερπάνος, Γιαννακόπουλος, Νικολόπουλος, Πιτσιλής, Ζαχαρόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Ζαραφέτας, Καρύδης (86′ Σεντεμέντες), Κουτσουρόπουλος (86′ Γαλανόπουλος), Βασιλόπουλος (73′ Γεωργουλέας).

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Ανδρουτσόπουλος, Μωραγιάννης (54′ Μαλιόγκας), Κρεμύδας (54′ Ντελής), Καντούτσης, Καπόγλης, Μουλιάτος (86′ Αντωνόπουλος), Μπαλόπουλος, Σπυρόπουλος, Σαραντόπουλος (61′ Πατσιώτης), Κουντάνης, Νινιός (86′ Μαναρώλης).