![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2023/10/364764039_6788379917847800_1173830931937334562_n-e1697399564515-950x533.jpg)
Η εκλογική αναμέτρηση του β΄ γύρου στις αυτοδιοικητικές εκλογές στον δήμο Άργους Μυκηνών ανέδειξε νικητή τον Γιάννη Μαλτέζο, ο οποίος μετά το τέλος της καταμέτρησης των ψηφοδελτίων στα 107 από τα 108 συνολικά εκλογικά τμήματα έλαβε σαφή εντολή με ποσοστό που ξεπερνά το 60% της λαϊκής βούλησης.
Ο νέος δήμαρχος και η παράταξή του “Πρωτοβουλία” εξασφαλίζει 21 έδρες στο νέο δημοτικό συμβούλιο του δήμου, εκεί όπου ο συνδυασμός του απερχόμενου δημάρχου, Δημήτρη Καμπόσου που έλαβε ποσοστό 39,72% θα έχει 8 έδρες.