Σάββατο
20

«Χάλκινος» ο τριαθλητής Κρανιώτης του Ευκλή στο Nafplio Action 2021

Μια ακόμη σπουδαία στιγμή για τον τριαθλητή του Ευκλή, Κωνσταντινο Κρανιώτη. Ο καλαματιανός αθλητής συμμετείχε στο ”Nafplio Action 2021”, όπου χάρη στην πολλή καλή του εμφάνιση κατέκτησε την τρίτη θέση.

Ειδικότερα, στον αγώνα που διοργάνωσε ο Δήμος Ναυπλίου στις 2 και 3 Οκτωβρίου σε συνεργασία με την εταιρεία Whynot, ένα αξέχαστο διήμερο απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν στην πανέμορφη πόλη της Αργολίδας, εκεί όπου ο καλαματιανός τριαθλητής -που πρόσφατα ανέβηκε τα σκαλιά της εκκλησίας – δεν μπόρεσε να κρατηθεί μακρυά από τον στίβο του τριάθλου και έλαβε μέρος την Κυριακή στο sprint distance (750 μ. κολύμβηση, 24 χλμ. ποδήλατο και 5 χλμ. τρέξιμο). Ο αγώνας αυτός ήταν ο δεύτερος του εφετινού Πρωταθλήματος της διοργάνωσης WTL και έχοντας μαζί του τους δικούς του ανθρώπους, να τον υποστηρίζουν και να τον ωθούν, ο Κρανιώτης κατόρθωσε να δώσει τον καλύτερο εαυτό του κατακτώντας την 3η θέση στην ηλικιακή του κατηγορία και την 8η θέση στην γενική κατάταξη με συνολικό χρόνο 1:15’:08’’.
Όπως επισήμανε μετά τον αγώνα, το αγωνιστικό menu περιλάμβανε αγωνίσματα για όλα τα γούστα και βρέθηκαν περισσότεροι από 328 συμμετέχοντες την Κυριακή το πρωί στο λιμάνι του Ναυπλίου, προκειμένου να αγωνιστούν.
Παράλληλα είχαν τη δυνατότητα οι συνοδοί και οι θεατές να χειροκροτήσουν από κοντά τις προσπάθειες των αθλητών και να τους εμψυχώνουν. Κλείνοντας μας είπε ότι ήταν μια ευχάριστη αγωνιστική ημέρα για εκείνον.