Παρασκευή
12
Απρίλιος
TOP

Δυναμικό παρών του ΝΟ Καλαμάτας στην 2η Χειμερινή Ημερίδα στην Πάτρα

Συνεχίζεται η αγωνιστική δραστηριότητα των κολυμβητικών τμημάτων του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας “Ο Ποσειδών” στα πλαίσια της προετοιμασίας τους για τα Χειμερινά Πρωταθλήματα.

Το Σάββατο 14/12 οι κολυμβητές και κολυμβήτριες της αγωνιστικής ομάδας συμμετείχαν στην 2η Χειμερινή Ημερίδα που έγινε στην Πάτρα με την συμμετοχή 15 σωματείων και 150 περίπου κολυμβητών -τριών της Περιφέρειας Πελοποννήσου και Νοτίων Ιονίων Νήσων. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή όπεν και όχι ανά κατηγορία. Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΑΓΟΡΙΑ

Δημητρακόπουλος Γεώργιος                    100ΕΛ             1’10’’81             27ος

50ΠΡ              40’’20             10ος

100ΠΡ            1’29’’91               9ος

200ΠΡ            3’20’’16               7ος

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσων                      100ΕΛ            1’09’’91             23ος

50ΠΡ              38’’61               8ος

100ΠΡ            1’25’’58               7ος

200ΠΡ            3’04’’14               5ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος                       100ΕΛ            1’04’’66             17ος

50ΠΡ              36’’01               5ος

100ΠΡ             1’21’’17               5ος

200ΠΡ           2’58’’07               4ος

Κολιοφούτης Ίωνας                                 50ΕΛ              29’’41             18ος

100ΕΛ            1’05’’71             19ος

50ΥΠ              38’’75              11ος

50ΠΕΤ              34’’90             19ος

Κορομπόκης Βασίλειος-Μάριος                  50ΕΛ              24’’98               2ος

100ΕΛ              54’’20               2ος

200ΕΛ           2’00’’55               1ος

50ΠΕΤ              27’’80               3ος

Κούμανης Βασίλειος                                  50ΕΛ              36’’51             39ος

100ΕΛ            1’20’’81             35ος

50ΠΡ              43’’15             14ος

100ΠΡ          1’334’’01             12ος

Λαγοπάτης Γεώργιος                                50ΕΛ              32’’02             26ος

100ΕΛ            1’10’’68             26ος

50ΥΠ              39’’98             13ος

50ΠΕΤ              36’’78             22ος

Λαγωνικάκος Παναγιώτης                        50ΕΛ              31’’53             24ος

100ΕΛ             1’11’’94             29ος

50ΠΡ              42’’73             13ος

100ΠΡ            1’32’’79             10ος

Λούκος Ευάγγελος-Παναγιώτης                50ΕΛ             άκυρος

100ΕΛ             1’01’’19             12ος

200ΕΛ            2’13’’68               6ος

50ΠΕΤ              30’’73             10ος

Λούκος Κων/νος-Θεοφάνης                      50ΕΛ              30’’08             20ος

200ΕΛ            2’25’’21             12ος

400ΕΛ            4’59’’19               5ος

800ΕΛ          10’15’’22               8ος

200ΜΑ           2’49’’93              11ος

Σπυρόπουλος Αριστείδης                        200ΕΛ           2’06’’35               3ος

400ΕΛ           4’23’’78               2ος

800ΕΛ            9’15’’05               2ος

1500ΕΛ          17’50’’22               2ος

Τζοβάρας Νικόλαος                                 50ΕΛ              27’’23             13ος

100ΕΛ            1’00’’53              11ος

200ΕΛ            2’15’’06               8ος

400ΕΛ           4’46’’93               4ος

Τσετσέκος Γεώργιος                                50ΕΛ              32’’31             29ος

100ΕΛ            1’12’’46             30ος

400ΕΛ            5’11’’73               7ος

50ΠΡ              41’’08             12ος

100ΠΡ            1’32’’80              11ος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Βασιλάκη Αντωνία                                    50ΕΛ              34’’29              16η

100ΕΛ            1’21’’26              21η

50ΠΡ              44’’89              19η

100ΠΡ            1’43’’24              13η

Γεωργίου Σταυρούλα                                50ΕΛ              35’’35              19η

50ΠΡ              46’’97              20η

Κουλοπούλου Χριστίνα                            100ΕΛ             1’11’’81               11η

50ΥΠ              35’’75                4η

100ΥΠ            1’19’’57                4η

Μαρούλη Βαλεσία                                     50ΕΛ              28’’63                1η

100ΕΛ            1’04’’79                1η

50ΠΕΤ              29’’90                1η

50ΥΠ              32’’77                2η

100ΥΠ             1’11’’73                1η

50ΠΡ              38’’00                5η

Μητροπούλου Ευαγγελία                          100ΕΛ            1’05’’34                2η

200ΕΛ            2’17’’44                1η

400ΕΛ           4’47’’53                1η

800ΕΛ            9’46’’51                2η

Σκούντζου Σπυριδούλα                            50ΕΛ              34’’06              13η

100ΕΛ             1’15’’13              15η

200ΕΛ           2’38’’30               11η

400ΕΛ            5’32’’01                5η

Σκουράκη Κων/να                                    50ΕΛ              30’’17                4η

200ΕΛ            2’21’’22                2η

800ΕΛ          10’17’’36                4η

1500ΕΛ          19’46’’27                3η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή                                 50ΕΛ              32’’21                9η

100ΕΛ             1’12’’61              12η

50ΥΠ              37’’60                6η

50ΠΡ              41’’42              12η

Χάππα Αναστασία                                    50ΥΠ              34’’05                4η

50ΠΕΤ              31’’57                5η

Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι προπονητές Μπακολιάς Στάθης, Λαγοπάτης Παναγιώτης, Κοντόπουλος Κώστας ενώ την διοίκηση εκπροσώπησε η έφορος κα. Τσάκωνα Βάσω. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το κολυμβητικό τμήμα είναι η 2η Χειμερινή Ημερίδα Προαγωνιστικών Κατηγοριών (9-10-11-12 ετών) στην Πάτρα στις 28-29/1/2023.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ – ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Οι προπονήσεις των τμημάτων κολύμβησης του Ομίλου διεξάγονται καθημερινά στο δημοτικό κολυμβητήριο της πόλης μας. Λειτουργούν τμήματα αρχαρίων, προχωρημένων, επιλέκτων, προαγωνιστικών και αγωνιστικών.

Πληροφορίες – εγγραφές στο κολυμβητήριο στην γραμματεία των τμημάτων υγρού στίβου του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας (κα Βασιλάτου Ιωάννα) καθημερινά 16:00-21:00.