Σάββατο
28
Ιανουάριος
TOP

Ν.Ο.Κ.: Με 60 «δελφίνια» στην 1η Χειμερινή Ημερίδα Αγωνιστικών και Προαγωνιστικών Κατηγοριών της Πελοποννήσου

Πρεμιέρα το Σάββατο (26/12) για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του τμήματος κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας, με βροντερό παρών στην 1η Χειμερινή Ημερίδα Αγωνιστικών και Προαγωνιστικών Κατηγοριών της Περιφέρειας Πελοποννήσου & Νοτίων Ιονίων Νήσων.

Οι αγώνες διεξήχθησαν στο κλειστό κολυμβητήριο της Πάτρας “Α. Πεπανός” με την συμμετοχή 400 κολυμβητών από 19 σωματεία. Ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε με 60 παιδιά τα οποία στην πρώτη τους εφετινή αγωνιστική παρουσία άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των παιδιών έχουν ως εξής:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: Οι αγώνες διεξήχθησαν με μορφή όπεν και η κατάταξη δεν είναι ανά κατηγορία.

ΑΓΟΡΙΑ

Δημητρακόπουλος Γεώργιος             50ΠΡ                    40’’03                11ος

100ΠΡ                 1’28’’62                9ος

200ΠΡ                3’22’’15                7ος

50ΠΕΤ                  37’’72              20ος

200ΜΑ                 άκυρος

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσων              50ΕΛ                      31’’51              23ος

50ΠΡ                     39’’81               10ος

100ΠΡ                 1’27’’54                7ος

200ΠΡ                3’12’’73               21ος

50ΠΕΤ                  36’’29               18ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος                50ΕΛ                     28’’79               15ος

50ΠΡ                    37’’55                7ος

100ΠΡ                 1’21’’82                5ος

100ΕΛ                 1’05’’23               15ος

50ΥΠ                    33’’94                11ος

Κολιοφούτης Ίωνας                        50ΕΛ                     30’’64              20ος

200ΕΛ                2’36’’29               21ος

100ΕΛ                  1’09’’16               19ος

50ΥΠ                    38’’73               15ος

50ΠΕΤ                  35’’34               17ος

Κουρέας Βασίλειος                          50ΕΛ                      31’’21              23ος

200ΕΛ                2’28’’65               14ος

100ΕΛ                 1’08’’87               18ος

50ΥΠ                    36’’63               13ος

100ΥΠ                 1’16’’72                7ος

Λαγοπάτης Γεώργιος                       50ΕΛ                     32’’74               31ος

200ΕΛ                2’40’’63              24ος

100ΕΛ                  1’13’’74              25ος

50ΠΕΤ                  37’’33               19ος

200ΜΑ                 άκυρος

Λαγωνικάκος Παναγιώτης               50ΕΛ                     32’’88              32ος

50ΠΡ                     43’’16               16ος

100ΠΡ                 1’35’’99               13ος

100ΕΛ                  1’12’’98              23ος

Λούκος Ευάγγελος-Παναγιώτης       50ΕΛ                     28’’40               13ος

50ΠΡ                    38’’49                9ος

100ΕΛ                  1’02’’15               12ος

50ΠΕΤ                  32’’05               15ος

Λούκος Κων/νος-Θεοφάνης             50ΕΛ                     29’’00               16ος

200ΕΛ                2’20’’73               12ος

400ΕΛ                 5’01’’65                9ος

200ΜΑ               2’43’’95                8ος

Μιχαλόπουλος Σταύρος                   50ΕΛ                     32’’15              28ος

200ΕΛ                 2’40’’11              23ος

100ΕΛ                  1’11’’70              22ος

50ΠΕΤ                  42’’21              26ος

200ΜΑ                3’14’’90               12ος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης        50ΕΛ                     30’’09               18ος

200ΕΛ                2’29’’30               15ος

100ΕΛ                 1’08’’54               17ος

50ΥΠ                    34’’89               12ος

100ΥΠ                 1’19’’25                9ος

200ΜΑ                 άκυρος

Παπαλουκάς Κων/νος                     50ΕΛ                     49’’41              53ος

50ΠΡ                    50’’32              23ος

100ΠΡ                  άκυρος

50ΥΠ                     51’’72              28ος

Σγάντζος Ιωάννης                          50ΕΛ                     27’’12               10ος

200ΕΛ                 2’18’’37               10ος

50ΠΡ                    35’’86                5ος

100ΕΛ                   59’’85                8ος

50ΥΠ                     30’’13                 1ος

50ΠΕΤ                  29’’78                9ος

Σπυρόπουλος Αριστείδης                 200ΕΛ                2’07’’42                3ος

400ΕΛ                4’28’’84                2ος

800ΕΛ                 9’18’’39                2ος

1500ΕΛ              18’01’’21                 1ος

Τζοβάρας Νικόλαος                        50ΕΛ                     27’’61               12ος

200ΕΛ                 2’13’’25                7ος

400ΕΛ                4’44’’23                6ος

100ΕΛ                 1’00’’29                9ος

50ΥΠ                    33’’75               10ος

50ΠΕΤ                  31’’82               14ος

Τσετσέκος Γεώργιος                       50ΕΛ                     33’’75              37ος

400ΕΛ                 5’13’’26                11ος

50ΠΡ                    42’’54               14ος

100ΠΡ                 1’36’’00               14ος

100ΕΛ                  1’13’’99              26ος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Βασιλάκη Αντωνία                           50ΕΛ                     34’’42                27η

200ΕΛ                 2’53’’31                24η

50ΠΡ                     48’’13                25η

100ΠΡ                 1’39’’42                18η

100ΕΛ                  1’17’’91                31η

Κουλοπούλου Χριστίνα                     50ΕΛ                      31’’15                 11η

100ΕΛ                  1’10’’43                15η

50ΥΠ                    34’’32                  5η

100ΥΠ                 1’17’’35                  3η

200ΥΠ               2’49’’64                  2η

Λαμπροπούλου Αγγελική                  50ΕΛ                     33’’81                24η

200ΕΛ                2’48’’30                23η

50ΠΡ                    44’’06                18η

100ΠΡ                   άκυρη

100ΕΛ                  1’15’’54                29η

Μαρούλη Βαλεσία                            50ΕΛ                     28’’84                  2η

100ΕΛ                 1’05’’79                  6η

50ΥΠ                    32’’95                  3η

200ΥΠ               2’38’’86                  1η

100ΠΕΤ                1’11’’11                  3η

200ΜΑ                2’39’’21                  3η

Μητροπούλου Ευαγγελία                  50ΕΛ                     30’’33                  7η

200ΕΛ                 2’19’’76                  3η

400ΕΛ                4’52’’07                  1η

800ΕΛ               10’03’’26                  2η

200ΜΑ               2’47’’49                  7η

Πολυχρονοπούλου Αριάδνη-Σταυρονίκη     50ΕΛ            31’’71                15η

200ΕΛ       2’40’’66                19η

100ΕΛ         1’11’’95                21η

50ΥΠ           38’’99                15η

50ΠΕΤ         38’’71                17η

Πολυχρονοπούλου Άρτεμις              50ΕΛ                     30’’43                  9η

50ΠΡ                     43’’01                15η

100ΕΛ                  1’13’’00                24η

50ΠΕΤ                  36’’60                14η

Πολυχρονοπούλου Αφροδίτη            50ΕΛ                     35’’83                34η

50ΠΡ                    46’’57                22η

100ΠΡ                 1’45’’23                21η

100ΕΛ                  1’21’’64                38η

Σκούντζου Σπυριδούλα                    50ΕΛ                     33’’50                23η

200ΕΛ                 2’41’’08                20η

400ΕΛ                 5’31’’60                12η

100ΕΛ                  1’15’’45                28η

50ΥΠ                    39’’24                16η

Σκουράκη Κων/να                           200ΕΛ                2’29’’50                12η

400ΕΛ                 5’09’’51                  6η

100ΕΛ                 1’07’’22                  9η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή                        50ΕΛ                     31’’34                13η

50ΠΡ                     41’’97                12η

100ΠΡ                 1’35’’61                17η

100ΕΛ                  1’13’’85                26η

50ΥΠ                    37’’99                12η

50ΠΕΤ                  39’’24                19η

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2011)

Κωστέας Αθανάσιος                        100ΕΛ                 1’20’’85                2ος

50ΥΠ                     41’’18                2ος

100ΥΠ                 1’31’’54                5ος

Λυμπεροπούλου Βασιλική                 50ΕΛ                     44’’04                10η

100ΕΛ                 1’47’’37                24η

100ΥΠ                1’49’’32                10η

Καμαρινάκη Βασιλική                       100ΕΛ                 1’38’’74                13η

100ΠΡ                2’25’’59                  9η

Μανιάτη Ευαγγελία-Δέσποινα          100ΕΛ                 1’26’’97                  5η

50ΠΡ                     51’’70                  5η

100ΠΡ                 1’56’’26                  6η

Στεφανάκου Μαρία-Λυδία                50ΠΡ                    52’’02                  7η

100ΠΡ                 1’48’’83                  5η

200ΠΡ                3’50’’40                  2η

Τζώρτζη Κων/να                            50ΠΡ                    44’’69                  1η

100ΠΡ                 1’41’’74                  2η

200ΜΑ                3’17’’31                  4η

Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία   100ΕΛ                  1’16’’10                  2η

50ΥΠ                    38’’30                  1η

100ΥΠ                1’25’’66                  2η

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2012)

Θεοδωρογιάννης Λάμπρος-Άγγελος  50ΠΡ                    49’’86                3ος

100ΠΡ                 1’49’’24                2ος

200ΠΡ                 άκυρος

Λαγοπάτης Σταύρος                        50ΕΛ                     33’’87                 1ος

100ΕΛ                 1’20’’79                4ος

50ΥΠ                     41’’42                 1ος

Μπόμπολης Δημήτριος                    50ΕΛ                     41’’93               12ος

100ΕΛ                  άκυρος

50ΠΡ                     55’’81                8ος

Σέκλος Ιάσονας                              50ΕΛ                     39’’02                8ος

100ΕΛ                 1’32’’40               12ος

50ΠΡ                   1’01’’31               16ος

Σκοπέτος Κων/νος                         50ΕΛ                     34’’87                2ος

100ΕΛ                  1’21’’92                5ος

50ΥΠ                    45’’48                6ος

Σταυρόπουλος Ηρακλής                   50ΕΛ                     45’’98               18ος

50ΥΠ                    56’’44               18ος

Βασιλάκη ΄Ηλια                              50ΕΛ                     35’’30                  1η

400ΕΛ                   άκυρη

50ΥΠ                     41’’34                  1η

Καλογεράκος Λορέττα-Ιωάννα         50ΕΛ                     40’’44                  7η

100ΕΛ                  1’32’’17                  7η

50ΥΠ                    49’’03                  7η

Γιαννακοπούλου Αικατερίνη             50ΕΛ                     36’’58                  4η

200ΕΛ                   άκυρη

50ΠΕΤ                  47’’31                  3η

Μπούρα Σοφία                                50ΠΡ                     51’’42                  3η

100ΠΡ                 1’48’’50                  2η

200ΠΡ                3’56’’35                  2η

Πολυχρονοπούλου Περσεφόνη         50ΕΛ                     40’’12                  6η

100ΕΛ                 1’35’’36                  9η

50ΠΡ                    55’’48                 11η

Σεκλού Ήλιδα                                100ΕΛ                 1’26’’47                  3η

200ΕΛ                3’09’’78                  4η

50ΥΠ                    46’’77                  4η

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2013)

Λαγοπάτης Λάμπρος                        50ΕΛ                     33’’46                 1ος

100ΕΛ                  1’16’’70                 1ος

200ΕΛ                 2’51’’67                 1ος

Σπίνος Σταύρος                              50ΕΛ                     50’’98                8ος

50ΥΠ                  1’05’’67                7ος

50ΠΡ                  1’04’’38                5ος

Καλογεράκος Σοφία-Έλενα              50ΕΛ                     46’’48                  4η

50ΠΡ                     56’’81                  7η

100ΠΡ                2’04’’09                  3η

Τενέντε Ιωάννα                              50ΕΛ                     46’’75                  6η

50ΠΡ                    55’’88                  6η

50ΠΡ                   1’13’’80                15η

Τζιαμουράνη Θεοδώρα                     50ΕΛ                   1’03’’47                13η

50ΥΠ                   1’10’’55                 11η

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2014)

Κασιδάκη Περσεφόνη-Αφροδίτη        100ΕΛ                  1’45’’12                  2η

50ΠΡ                    56’’92                  3η

Παπαγιαννέα Μαρία-Φιλάνθη           100ΕΛ                 2’13’’26                 11η

50ΥΠ                    56’’08                  3η

Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι προπονητές Μπακολιάς Στάθης, Λαγοπάτης Παναγιώτης και Κοντόπουλος Κώστας, εκ μέρους της διοίκησης του Ομίλου οι έφοροι Τσάκωνα Βάσω και Λαγούδης Νίκος καθώς και αρκετοί γονείς των παιδιών. Επόμενες συναντήσεις για τους κολυμβητές-τριες του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας είναι το 6ο Τρόπαιο ΠΑΟ-TYR στο ΟΑΚΑ 2-4/12 και το 29ο Κύπελλο Χριστουγέννων στην Πάτρα που διοργανώνει η ΝΕ Πατρών.

Σημαντική κατά την εφετινή περίοδο ήταν η στήριξη του επιχειρηματία Λάμπρου Σώτηρα στην οργανωμένη προσπάθεια των κολυμβητικών τμημάτων του Ν.Ο. Καλαμάτας “Ο Ποσειδών”. Ο επιχειρηματίας ήταν δίπλα σε όλες τις αποστολές των παιδιών φροντίζοντας για την ομοιόμορφη αθλητική εμφάνιση της ομάδας μας. Ο ΝΟΚ ευχαριστεί την σημαντική στήριξη από την εταιρία “Ανεφοδιασμό Σκαφών Λ. Σώτηρα”.