![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2023/05/349229610_663442185594454_7968490321278246513_n-e1685093498329-950x533.jpg)
Δυναμικά και με τις προϋποθέσεις να είναι καλές -αν και υπάρχουν ζητήματα από τα όσα προκάλεσαν οι καιρικές συνθήκες της περασμένης περιόδου- ξεκίνησε η συγκομιδή του πρώιμου καρπουζιού στην Τριφυλία. Η ποιότητα εξαιρετική -και με αυτήν ως σημείο αναφοράς- οι παραγωγοί ξεκινούν τη μεγάλη εξαγωγική προσπάθεια. Χαρακτηριστικές οι εικόνες από το συσκευαστήριο και τα πρώτα καρπούζια που συγκεντρώθηκαν από τον Μπάμπη Παπαδόπουλο. Ζήτημα πάντως παραμένει η έλλειψη εργατικών χεριών, όπως και τα όσα χρειάζεται να καλύψουν ως έξοδα οι παραγωγοί στη βάση νέων καλλιεργητικών τεχνικών και δεν καλύπτονται από προγράμματα.