Αρχική ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ Eπίσημα αποτελέσματα των εθνικών εκλογών – Αναλυτικά η σταυροδοσία στη Μεσσηνία

Eπίσημα αποτελέσματα των εθνικών εκλογών – Αναλυτικά η σταυροδοσία στη Μεσσηνία

355
0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Τα επίσημα αποτελέσματα των εθνικών εκλογών της 7ης Ιουλίου ανακοίνωσε το Πρωτοδικείο Καλαμάτας. Αναλυτικά για το Νομό Μεσσηνίας τα αποτελέσματα συνολικά και ανά συνδυασμό έχουν ως εξής:

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του Βύρωνα 16383
2 ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου 7325
3 ) ΚΟΖΟΜΠΟΛΗ-ΑΜΑΝΑΤΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γεωργίου 6512
4 ) ΠΑΤΣΑΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου 4169
5 ) ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αντωνίου 4152
6 ) ΚΕΛΕΠΟΥΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Παναγιώτη 1909
7 ) ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Νικολάου 1873
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου 44262
2 ) ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου 20913
3 ) ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Παναγιώτη 14729
4 ) ΜΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Παντελή 8422
5 ) ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του Κυριάκου 7164
6 ) ΚΟΥΜΑΝΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΙΠΙΝΑ) του Παναγή 6074
7 ) ΝΤΙΝΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Βασιλείου 5192
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΡΟΥΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη 1312
2 ) ΑΛΟΙΜΟΝΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του Ιωάννη 879
3 ) ΚΕΤΣΕΑ ΦΡΙΝΤΑ του Θρασύβουλου 419
4 ) ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Δημητρίου 342
5 ) ΞΕΝΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Σπυρίδωνος 302
Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-ΕΔΕΜ-Κινήσεις Πολιτών)
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΑΛΕΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου 3362
2 ) ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου 2272
3 ) ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου 1425
4 ) ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου 586
5 ) ΒΑΡΕΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Νικήτα 554
6 ) ΠΙΕΡΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Παναγιώτη 545
7 ) ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΤΖΗ (ΜΠΛΑΝΑ) ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου 520
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΚΟΥΤΟΥΜΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σαράντου 1532
2 ) ΚΑΝΤΖΙΛΙΕΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Παναγιώτη 1023
3 ) ΧΡΗΣΤΕΑ ΣΤΕΛΛΑ του Νικολάου 899
4 ) ΚΟΥΦΑΛΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Παναγιώτη 606
5 ) ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Αντωνίου 577
6 ) ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου 458
7 ) ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου 453
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Δημητρίου 280
2 ) ΚΑΡΥΔΗ ΕΥΔΟΚΙΑ-ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑ του Αντωνίου 124
3 ) ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ισαάκ – Ευάγγελου 118
4 ) ΜΠΑΚΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του Αθανασίου 110
5 ) ΡΗΓΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Αντωνίου 103
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου 3
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ του Αποστόλου 126
2 ) ΚΑΤΣΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου 118
3 ) ΓΑΡΑΝΤΖΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ηλία 73
4 ) ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου 67
5 ) ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Χαράλαμπου 50
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του Σπήλιου 135
2 ) ΚΑΤΣΙΡΕΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου 76
3 ) ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου 72
4 ) ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου 59
5 ) ΣΩΦΡΟΝΑ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου 58
6 ) ΣΑΜΨΩΝΑ ΑΘΗΝΑ του Σπυρίδωνος 49
7 ) ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου 43
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΒΑΡΑΤΑΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Αδάμ 1032
2 ) ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Χρήστου 975
3 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Βασιλείου 698
4 ) ΣΠΑΘΗ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου 602
5 ) ΚΑΝΙΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σπυρίδωνος 501
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ του Ευσταθίου 28
2 ) ΒΑΡΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Βασιλείου 26
ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου 7
Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ)
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Παναγιώτη 165
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΜΗΤΣΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου 113
2 ) ΔΟΥΛΑΜΗ ΠΕΤΡΟΥΛΑ του Χαράλαμπου 71
3 ) ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη 66
4 ) ΔΕΤΑΣ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Σπυρίδωνος 57
5 ) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη 49
ΜέΡΑ25
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΣΑΡΔΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου 719
2 ) ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη 717
3 ) ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου 629
4 ) ΚΥΒΕΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου 430
5 ) ΚΑΚΑΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ) του Στυλιανού 266
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΔΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου 167
2 ) ΧΑΡΜΠΙΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Περικλή 131
3 ) ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Χαράλαμπου 122
4 ) ΤΣΑΝΤΟΥΛΗ ΗΛΕΚΤΡΑ του Γεωργίου 110
5 ) ΛΙΒΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Βασιλείου 68
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
Καταχωρημένα Τμήματα 510
Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1 ) ΡΑΛΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΚΗΣ) του Νικολάου 506