![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2022/06/bigstock-Olive-Oil-Bottle-of-Virgin-Ol-88349072-900x533.jpg)
Το Επιμελητήριο Μεσσηνίας, ο Σύλλογος Καταστημάτων Εστίασης και Αναψυχής Καλαμάτας και το Σχολείο Ελιάς & Ελαιολάδου Καλαμάτας, συνδιοργανώνουν εκπαιδευτική βιωματική ημερίδα με θέμα το Ελαιόλαδο στην Εστίαση.
Η βιωματική ημερίδα θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 27 Ιουνίου 2022 στις 17:00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Επιμελητηρίου Μεσσηνίας (Πλ. 23ης Μαρτίου, Καλαμάτα) και εν συνεχεία βέλτιστες πρακτικές σε επιχείρηση εστίασης στο Ιστορικό Κέντρο Καλαμάτας.
Σκοπός της ημερίδας είναι η ανάλυση τεχνικών δεδομένων του ελαιολάδου, η αποσαφήνιση των κρίσιμων παραμέτρων για την ορθή επιλογή του κατάλληλου ελαίου στην εστίαση, τα γευστικά οφέλη αλλά και η πολύπλευρη συνεισφορά του στην γαστρονομική ταυτότητα της Μεσσηνίας και στην τοπική μας οικονομία.
Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής:
Τ: 2721062212 – E: [email protected] – E: [email protected]