Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ EuroLeague 2020/21: Το πλήρες πρόγραμμα της σεζόν

EuroLeague 2020/21: Το πλήρες πρόγραμμα της σεζόν

117
0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της EuroLeague για τη σεζόν 2020-21, που θα ξεκινήσει την 1η Οκτωβρίου του 2020.

Με το ντέρμπι ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό να γίνεται πολύ νωρίς, θα ξεκινήσει η φετινή σεζόν της EuroLeague. Πέρα από τις αναμετρήσεις των “αιωνίων” η κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση έκανε γνωστό το πλήρες πρόγραμμα της σεζόν.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα για το 2020/21:

1η αγωνιστική (1-2/10 2020)

Αναντολού Εφές-Ζενίτ

Ολυμπιακός-Ζαγκίρις

Μακάμπι-Άλμπα Βερολίνου

Μπαρτσελόνα-ΤΣΣΚΑ

Βαλένθια-Βιλερμπάν

Χίμκι-Παναθηναϊκός

Φενέρμπαχτσε-Ερυθρός Αστέρας

Μπάγερν-Αρμάνι Μιλάνο

Μπασκόνια-Ρεάλ Μαδρίτης

2η αγωνιστική (8-9/10 2020)

ΤΣΣΚΑ-Μακάμπι

Ζενίτ-Μπαρτσελόνα

Αναντολού Εφές-Φενέρμπαχτσε

Ρεάλ Μαδρίτης-Βαλένθια

Ερυθρός Αστέρας-Μπασκόνια

Χίμκι-Ζαλγκίρις

Άλμπα Βερολίνου-Μπάγερν

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Αρμάνι Μιλάνο-Βιλερμπάν

3η αγωνιστική (13-14/10 2020)

Ερυθρός Αστέρας-Ζαλγκίρις

Άλμπα Βερολίνου-Αναντολού Εφές

Βιλερμπάν-Παναθηναϊκός

Μπασκόνια-Ζενίτ

Βαλένθια-Μπαρτσελόνα

Φενέρμπαχτσε-ΤΣΣΚΑ

Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο

Μακάμπι-Μπάγερν

Ρεάλ Μαδρίτης-Χίμκι

4 αγωνιστική (15-16/10 2020)

Ζαλγκίρις-Αναντολού Εφές

Βιλερμπάν-Ερυθρός Αστέρας

Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός

Βαλένθια-Ζενίτ

ΤΣΣΚΑ-Άλμπα Βερολίνου

Φενέρμπαχτσε-Μπάγερν

Ολυμπιακός-Μακάμπι

Αρμάνι-Ρεάλ Μαδρίτης

Μπασκόνια-Χίμκι

5η αγωνιστική (22-23/10 2020)

Ζαλγκίρις-Βαλένθια

Ζενίτ-Αρμάνι Μιλάνο

Άλμπα Βερολίνου-Μπασκόνια

Παναθηναϊκός-Φενέρμπαχτσε

Ερυθρός Αστέρας-ΤΣΣΚΑ

Χίμκι-Μακάμπι

Αναντολού Εφές-Βιλερμπάν

Μπάγερν-Ολυμπιακός

Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης

6η αγωνιστική (29-30/10 2020)

ΤΣΣΚΑ-Βαλένθια

Ζενίτ-Παναθηναϊκός

Μακάμπι-Φενέρμπαχτσε

Βιλερμπάν-Ζαλγκίρις

Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάγερν

Χίμκι-Ερυθρός Αστέρας

Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές

Αρμάνι Μιλάνο -Άλμπα

Μπασκόνια-Μπαρτσελόνα

7η αγωνιστική (5-6/11 2020)

Ζενίτ-Ολυμπιακός

Αναντολού Εφές-Μακάμπι

Άλμπα Βερολίνου-Μπαρτσελόνα

Μπασκόνια-Βιλερμπάν

Φενέρμπαχτσε-Χίμκι

Ζαλγκίρις-Ρεάλ Μαδρίτης

Μπάγερν-Ερυθρός Αστέρας

Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ

Βαλένθια-Αρμάνι Μιλάνο

8η αγωνιστική (12-13/11 2020)

ΤΣΣΚΑ-Μπασκόνια

Ολυμπιακός-Άλμπα Βερολίνου

Μακάμπι-Ζαλγκίρις

Μπαρτσελόνα-Φενέρμπαχτσε

Χίμκι-Αρμάνι Μιλάνο

Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης

Παναθηναϊκός-Αναντολού Εφές

Μπάγερν-Βαλένθια

Βιλερμπάν-Ζενίτ

9η αγωνιστική (17-18/11 2020)

Ζενίτ-Χίμκι

Αναντολού Εφές-Μπάγερν

Ζαλγκίρις-ΤΣΣΚΑ

Μπασκόνια-Φενέρμπαχτσε

Βαλένθια-Παναθηναϊκός

Άλμπα Βερολίνου-Βιλερμπάν

Αρμάνι Μιλάνο-Ερυθρός Αστέρας

Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός

Ρεάλ Μαδρίτης-Μακάμπι

10η αγωνιστική (19-20/11 2020)

Χιμκι-Αναντολού Εφές

Μπάγερν-ΤΣΣΚΑ

Μπασκόνια-Παναθηναϊκός

Άλμπα Βερολίνου-Ζενίτ

Αρμάνι Μιλάνο-Ζαλγκίρις

Βιλερμπάν-Ολυμπιακός

Μπαρτσελόνα-Ερυθρός Αστέρας

Ρεάλ Μαδρίτης-Φενέρμπαχτσε

Βαλένθια-Μακάμπι

11η αγωνιστική (26-27/11 2020)

ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ Μαδρίτης

Ερυθρός Αστέρας-Αναντολού Εφές

Ζαλγκίρις-Ζενίτ

Άλμπα Βερολίνου-Χίμκι

Ολυμπιακός-Μπασκόνια

Μακάμπι-Αρμάνι Μιλάνο

Φενέρμπαχτσε-Βαλένθια

Παναθηναϊκός-Μπάγερν

Βιλερμπάν-Μπαρτσελόνα

12η αγωνιστική (3-4/12 2020)

ΤΣΣΚΑ-Ολυμπιακός

Ερυθρός Αστέρας-Αναντολού Εφές

Ζαλγκίρις-Ζενίτ

Άλμπα Βερολίνου-Χίμκι

Ολυμπιακός-Μπασκόνια

Μακάμπι-Αρμάνι Μιλάνο

Φενέρμπαχτσε-Βαλένθια

Παναθηναϊκός-Μπάγερν

Βιλερμπάν-Μπαρτσελόνα

13η αγωνιστική (10-11/12 2020)

Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός

Άλμπα Βερολίνου – Φενέρμπαχτσε

Μπασκόνια – Μακάμπι

Βαλένθια – Αναντολού Εφές

Ρεάλ Μαδρίτης – Ζενίτ

Χίμκι – ΤΣΣΚΑ

Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις

Μπάγερν – Βιλερμπάν

Μπαρτσελόνα – Αρμάνι Μιλάνο

14η αγωνιστική (15-16/12 2020)

ΤΣΣΚΑ – Αναντολού Εφές

Φενέρμπαχτσε – Αρμάνι Μιλάνο

Ερυθρός Αστέρας – Άλμπα Βερολίνου

Ζαλγκίρις – Μπασκόνια

Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης

Ζενίτ – Μπάγερν

Ολυμπιακός – Βαλένθια

Βιλερμπάν – Μακάμπι

Μπαρτσελόνα – Χίμκι

15η αγωνιστική (17-18/12 2020)

Αναντολού Εφές – Αρμάνι Μιλάνο

Ζαλγκίρις – Φενέρμπαχτσε

Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου

ΤΣΣΚΑ – Ζενίτ

Ερυθρός Αστέρας – Βαλένθια

Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης

Μπάγερν – Μπασκόνια

Βιλερμπάν – Χίμκι

Μπαρτσελόνα – Μακάμπι

16η αγωνιστική (22-23/12 2020)

Ζενίτ – Ερυθρός Αστέρας

Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα

Μακάμπι – Παναθηναϊκός

Βιλερμπάν – ΤΣΣΚΑ

Ρεάλ Μαδρίτης – Άλμπα Βερολίνου

Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός

Ζαλγκίρις – Μπάγερν

Αρμάνι Μιλάνο – Μπασκόνια

Βαλένθια – Χίμκι

17η αγωνιστική (29-30/12 2020)

Χίμκι – Ολυμπιακός

Αναντολού Εφές – Ρεάλ Μαδρίτης

Άλμπα Βερολίνου – Ζαλγκίρις

Μακάμπι – Ζενίτ

Μπασκόνια – Βαλένθια

Φενέρμπαχτσε – Βιλερμπάν

Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός

Μπάγερν – Μπαρτσελόνα

Αρμάνι Μιλάνο – ΤΣΣΚΑ

18η αγωνιστική (07-08/01 2021)

Ζαλγκίρις – Χίμκι

Ερυθρός Αστέρας – Φενέρμπαχτσε

Άλμπα Βερολίνου – Μακάμπι

Παναθηναϊκός – Ζενίτ

Μπαρτσελόνα – Βαλένθια

Ολυμπιακός – Μπάγερν

Βιλερμπάν – Αναντολού Εφές

Μπασκόνια – ΤΣΣΚΑ

Ρεάλ Μαδρίτης – Αρμάνι Μιλάνο

19η αγωνιστική (12-13/01 2021)

Χίμκι – Μπαρτσελόνα

Αναντολού Εφές – Άλμπα Βερολίνου

Φενέρμπαχτσε – Μπασκόνα

Μακάμπι – Ολυμπιακός

Αρμάνι Μιλάνο – Βαλένθια

ΤΣΣΚΑ – Ζαλγκίρις

Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν

Μπάγερν – Ζενίτ

Ρεάλ Μαδρίτης – Ερυθρός Αστέρας

20η αγωνιστική (14-15/01 2021)

Αναντολού Εφές – Χίμκι

Άλμπα Βερολίνου – Αρμάνι Μιλάνο

Μακάμπι – Μπασκόνια

ΤΣΣΚΑ – Μπαρτσελόνα

Ζενίτ – Ζαλγκίρις

Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – Βιλερμπάν

Μπάγερν – Ρεάλ Μαδρίτης

Βαλένθια – Ερυθρός Αστέρας

21η αγωνιστική (21-22/01 2021)

Ζενίτ – Αναντολού Εφές

Παναθηναϊκός – Χίμκι

Μακάμπι – Ρεάλ Μαδρίτης

Αρμάνι Μιλάνο – Μπάγερν

Βιλερμπάν – Βαλένθια

ΤΣΣΚΑ – Φενέρμπαχτσε

Ερυθρός Αστέρας – Μπαρτσελόνα

Ζάλγκιρις – Ολυμπιακός

Μπασκόνια – Άλμπα Βερολίνου

22η αγωνιστική (26-27/01 2021)

Χίμκι – Μπάγερν

Αναντολού Εφές – Ερυθρός Αστέρας

Φενέρμπαχτσε – Μακάμπι

Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός

Μπαρτσελόνα – Ζενίτ

Άλμπα Βερολίνου – ΤΣΣΚΑ

Βιλερμπάν – Μπασκόνια

Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός

Βαλένθια – Ζαλγκίρις

23η αγωνιστική (28-29/01 2021)

Χίμκι – Φενέρμπαχτσε

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα

Μακάμπι – Αναντολού Εφές

Αρμάνι Μιλάνο – Ζενίτ

ΤΣΣΚΑ – Μπάγερν

Άλμπα Βερολίνου – Ρεάλ Μαδρίτης

Παναθηναϊκός – Βαλένθια

Ερυθρός Αστέρας – Βιλερμπάν

Μπασκόνια – Ζαλγκίρις

24η αγωνιστική (04-05/02 2021)

Ζαλγκίρις – Ερυθρός Αστέρας

Μακάμπι – Χίμκι

Μπαρτσελόνα – Αναντολού Εφές

Βαλένθια – ΤΣΣΚΑ

Φενέρμπαχτσε – Ζενίτ

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

Μπάγερν – Άλμπα Βερολίνου

Βιλερμπάν – Αρμάνι Μιλάνο

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπασκόνια

25η αγωνιστική (18-19/02 2021)

Χίμκι – Μπασκόνια

Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός

Αρμάνι Μιλάνο – Μακάμπι

Μπαρτσελόνα – Ζαλγκίρις

ΤΣΣΚΑ – Παναθηναϊκός

Φενέρμπαχτσε – Άλμπα Βερολίνου

Ερυθρός Αστέρας – Ζενίτ

Βιλερμπάν – Μπάγερν

Βαλένθια – Ρεάλ Μαδρίτης

26η αγωνιστική (25-26/02 2021)

Ζενίτ – Βαλένθια

Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Μπάγερν – Μακάμπι Τελ Αβίβ

Αρμάνι Μιλάνο- Χίμκι

Ρεάλ Μαδρίτης – Ζαλγκίρις

Φενέρμπαχτσε – Αναντολού Εφές

Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

Μπασκόνια – Ερυθρός Αστέρας

Μπαρτσελόνα – Βιλερμπάν

27η αγωνιστική (02-03/03 2021)

Χίμκι – Ρεάλ Μαδρίτης

Ζενίτ – Άλμπα Βερολίνου

Αναντολού Εφές – Βαλένθια

Μακάμπι – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Ερυθρός Αστέρας – Μπάγερν

Ζαλγκίρις – Βιλερμπάν

Αρμάνι Μιλάνο- Φενέρμπαχτσε

Μπασκόνια – Ολυμπιακός

28η αγωνιστική (04-05/03 2021)

Ζενίτ – Ρεάλ Μαδρίτης

Αναντολού Εφές – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Μακάμπι – Βαλένθια

Μπάγερν – Παναθηναϊκός

Χίμκι – Άλμπα Βερολίνου

Ζαλγκίρις – Αρμάνι Μιλάνο

Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας

Βιλερμπάν – Φενέρμπαχτσε

Μπαρτσελόνα – Μπασκόνια

29η αγωνιστική (11-12/3 2021)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Αρμάνι Μιλάνο

Παναθηναϊκός – Μακάμπι

Ερυθρός Αστέρας – Χίμκι

Βιλερμπάν – Άλμπα Βερολίνου

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα

Αναντολού Εφές – Ζαλγκίρις

Ολυμπιακός – Ζενίτ

Μπασκόνια – Μπάγερν

Βαλένθια – Φενέρμπαχτσε

30η αγωνιστική (18-19/3 2021)

Ζενίτ – Μπασκόνια

Φενέρμπαχτσε – Ζαλγκίρις

Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

Μακάμπι – Βιλερμπάν

Χίμκι – Βαλένθια

Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας

Μπάγερν – Αναντολού Εφές

Αρμάνι Μιλάνο- Μπαρτσελόνα

Ρεάλ Μαδρίτης – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

31η αγωνιστική (25-26/3 2021)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ερυθρός Αστέρας

Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός

Βιλερμπάν – Ρεάλ Μαδρίτης

Βαλένθια – Μπάγερν

Χίμκι – Ζενίτ

Ζαλγκίρις – Μακάμπι

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε

Μπαρτσελόνα – Άλμπα Βερολίνου

Μπασκόνια – Αρμάνι Μιλάνο

32 αγωνιστική (30-31/3 2021)

Ερυθρός Αστέρας – Αρμάνι Μιλάνο

Ζενίτ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Παναθηναϊκός – Μπασκόνια

Μακάμπι – Μπαρτσελόνα

Ρεάλ Μαδρίτης – Αναντολού Εφές

Χίμκι – Βιλερμπάν

Ζαλγκίρις – Άλμπα Βερολίνου

Μπάγερν – Φενέρμπαχτσε

Βαλένθια – Ολυμπιακός

33η αγωνιστική (1-2/4 2021)

Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο

Ερυθρός Αστέρας – Μακάμπι

Μπασκόνια – Αναντολού Εφές

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Χίμκι

Ζενίτ – Βιλερμπάν

Φενέρμπαχτσε – Μπαρτσελόνα

Άλμπα Βερολίνου – Βαλένθια

Μπάγερν – Ζαλγκίρις

Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός

34η αγωνιστική (8-9/4 2021)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Βιλερμπάν

Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός

Φενέρμπαχτσε – Ρεάλ Μαδρίτης

Άλμπα Βερολίνου – Ερυθρός Αστέρας

Βαλένθια – Μπασκόνια

Ζενίτ – Μακάμπι

Ολυμπιακός – Χίμκι

Αρμάνι Μιλάνο- Αναντολού Εφές

Μπαρτσελόνα – Μπάγερν

ΠΗΓΗ