Γ Εθνική-play off: Πανθουριακός – Παλληξουριακός 1-1 – Τριπλή συνεργασία ανακοίνωσε ο Αγαθοκλής Χριστόπουλος (video)

Με γκολ από νωρίς δια ποδός Τσουλάκου η ομάδα του Πανθουριακού βρίσκεται μπροστά στο σκορ στο πρώτο παιχνίδι που δίνει για τα play off που οδηγούν στην Γ Εθνική. Όμως η ομάδα της Κεφαλλονιάς κατόρθωσε να ισοφαρίσει το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο σε 1-1 και σκορ που έμελλε να παραμείνει μέχρι το τέλος.

Η είδηση της  ημέρας ήρθε ωστόσο δια στόματος Αγαθοκλή Χριστόπουλου. Ο πρόεδρος της μεσσηνιακής ομάδας ανακοίνωσε την σύμπραξη δυνάμεων Πανθουριακού, Μεσσηνιακού και Αίαντα με τις λεπτομέρειες αυτής να γίνονται ξεκάθαρες και γνωστές σε επικείμενη συνέντευξη Τύπου.

Φάσεις – Γκολ

Στο 10′ ευκαιρία για τους φιλοξενουμενους με τον Λυκούδη που σημάδεψε το δοκάρι της εστίας της Θουρίας.

Στο 65ο λεπτό το Ληξούρι έκανε το 1-1με τον Γασπαρη

Στο 80′ το φάουλ που εκτέλεσε ο Κουρουπης πέρασε αουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τη Θουρία