Γ Εθνική: Στο μηδέν το Διαβολίτσι με την Ερμιονίδα

Σε ένα παιχνίδι ανοικτό σε κάθε αποτέλεσμα, ΑΟ Διαβολιτσίου και ΑΕ Ερμιονίδας ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ.

Οι Νερατζούρι απείλησαν πριν τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού με διαγώνιο σουτ του Ηλιόπουλου να περνά λίγο άουτ.

Στο 6′ ο Τσόφλιος έχασε σπουδαία ευκαιρία με το σουτ του από το ύψος του πέναλτι να περνά ψηλά άουτ.

Στο ίδιο λεπτό ο Τσιγαρίδης από δεξιά έκανε ωραία σέντρα σουτ που έδιωξε με υπερένταση ο Πονηρός.

Το παιχνίδι είχε λιγοστές φάσεις μέχρι να φτάσουμε στις καθυστερήσεις όπου έγινε πραγματικό ροντέο.

Στο 94′ ο Μουλιάτος έκανε πολύ ωραία ενέργεια και πλασέ στην αριστερή γωνία του Πονηρού ο οποίος απέκρουσε εντυπωσιακά.

Στην αντεπίθεση ο Τσόφλιος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καπατσώρη.

Τελικά το 0-0 παρέμεινε με τους Νερατζούρι να συνεχίζουν να αγνοούν τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Παλαμάρας): Καπατσώρης, Σταματελόπουλος (64′ λ.τ.Θώδης), Βέλλης (74′ Ζαραφέτας), Μπαλόπουλος, Καντούτσης (46′ Μπούνας), Στραβάκος, Πάγια (64′ Αλεξανδρής), Πιτσιλής, Τσιγαρίδης (74′ Δημητρίου), Μουλιάτος, Ηλιόπουλος

ΑΕ Ερμιονίδας (Στεφανίδης): Πονηρός, Κουζής, Μηλιώτης, Τζιέρης, Βιρβιλής, Μίχος, Neto, Τσόφλιος, Τρέσα, Κάλα, Λαντίκας(58′ Λέρμας)